LUGAL LUXURY COLLECTION VE SHERATON ANKARA’NIN YENİ GENEL MÜDÜRÜ ALPER CAN BULÇUM OLDU

sheraton-ankara-genel-muduru-alper-can-bulcum-mayatta
Global konaklama zinciri Marriott International’ın Türkiye’deki ilk ‘The Luxury Collection’ markası olan Lugal, A Luxury Collection Hotel ve Sheraton Ankara Hotel & Convention Center’ın yeni Genel Müdürü Alper Can Bulçum oldu. 

Turizm sektöründe 30 yılı aşkın deneyime sahip olan Alper Can Bulçum, ön büro, satış, pazarlama ve gelirler yönetimi başta olmak üzere birçok alanda üst düzey pozisyonlarda yer aldı. 2005 yılında InterContinental Almaty’de genel müdürlük görevini üstlenen Bulçum,  JW Marriott Bakü, St. Regis İstanbul, San Clemente Palace Kempinski Venice, Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina, Ramada Plaza Jumeirah Beach Dubai, Burjuman Arjaan by Rotana Dubai otellerinin genel müdürü olarak kariyer yolculuğunu sürdürdü. Hacettepe Üniversitesi’nde Otel Yöneticiliği Bölümü’nü ve Cornell Üniversitesi’nde Stratejik Pazarlama Programı’nı ve Gelirler Yönetimi Programı’nı tamamlayan Alper Can Bulçum, çok iyi derecede İngilizce biliyor.

Alper Can Bulçum’un genel müdürlüğünü yaptığı süre içerisinde Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina, EMEA Bölgesi’nde “Yılın Oteli” seçildi ve yine genel müdürlük görevini üstlendiği dönemde St. Regis İstanbul, Lüks Marriott Markaları içerisinde bulunan oteller arasından Avrupa Bölgesi’nde “Yılın Oteli” ödülünü aldı.  Başarılarla dolu bir geçmişe sahip olan Bulçum, 2014 yılında Wyndham Grubu’nun EMEAI bölgesinde “Yılın En İyi Genel Müdürü” ödülünü almaya layık görüldü.

Son olarak Sheraton Ankara Hotel & Convention Center ve Lugal, a Luxury Collection Hotel, Ankara’nın Genel Müdürü görevine getirilen Alper Can Bulçum, “Yıllar içinde edindiğim deneyimi, kariyerime başlamış olduğum bu güzel şehirle tekrar paylaşmak benim için çok heyecan verici” sözleriyle duygularını ifade etti.