SEVAN BıÇAKÇı TASARIMLARI BAŞKENT’TE

Mücevher tasarımcısı Sevan Bıçakçı ’nın ürünleri Simurg adlı mağazada satışa sunuldu. Ankara’nın popüler caddesi Arjantin Caddesi’ndeki mağazada iki gün süren bir etkinlik düzenlendi.

Sevan Bıçakçı ve Simurg markalı ürünlerin yer aldığı mağazada düzenlenen etkinliğe Başkent’in tanınan yüzleri ile mücevher tutkunları katıldı. Tanıtım etkinliğine katılanlar Sevan Bıçakçı ile özel olarak sohbet etme ve özel tasarımlarını bizzat kendisinden alma fırsatı buldu.

Tarihten İlham Alan Tasarımlar

Tasarımcı Sevan Bıçakçı’nın obje ve takı koleksiyonu yeni açılan mağazada sergilendi. Tamamen zamansız objelerin yer aldığı koleksiyonda Bıçakçı, medeniyetlerin yıkılmasına sebep olan savaşların yarattığı harabeleri tasvir ettiğin belirtiyor. Hangi dine ait olduğu belli olmayan tasvirler, kazananın ya da kaybedenin olmadığı bir olguyu anlatıyor. İlk defa Ankara’da görücüye çıkan koleksiyonlarda yüzükler, küpeler, saatler, kol düğmeleri ve bileklikler yer alıyor. İmalatında hiçbir teknolojinin kullanılmadığı tasarımlarda, Bıçakçı’nın kendi stiliyle yonttuktan sonra boyadığı değerli taşlar kullanılıyor. Koleksiyonun en küçük parçalarından olan yüzüklerin bile yapımının 3-4 ay sürdüğünü söyleyen Tasarımcı, Türkiye’nin modern yüzünü doğu ve batının sentezi olarak işliyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6