SELFiE ÇEKEN KADINLAR ÖRÜMCEK AĞI ESTETiĞi YAPTIRIYOR

selfie ceken kadinlar orumcek agi estetigi

Günümüz dünyasında hızla yaygınlaşan sosyal medya ve bununla beraber ortaya çıkan selfie pozu, resimlerde daha iyi, genç ve güzel görünme arzusunu da ön plana çıkartıyor. Estetik International Sağlık Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, 2014 senesinin en favori uygulamalarından olan ameliyatsız Örümcek Ağı Estetiği’nin, bu sene de ipi göğüsleyeceğini söylüyor ve ekliyor: ‘’ Örümcek Ağı Estetiği’nin bu denli çok sevilmesinin nedenlerinden bir tanesi sosyal medya, çünkü insanlar selfilerde güzel çıkmak istiyorlar. Örümcek Ağı Estetiği insanoğlunun yüzyıllardır peşinde  koştuğu ‘’ güzel kalabilme’’ arzusuna, ameliyatsız bir teknik olarak en etkili çareyi sunuyor. dr bulent cihantimurCerrahi uygulamalara alternatif bir cilt germe işlemi olan ‘’Örümcek Ağı’’ yöntemiyle, cildin sarkan ve gevşeyen noktalarına medikal iplerle müdahale ediyor ve vücudu kolajen üretimini artırmaya teşvik ederek, cildin gerilmesini, tazelenmesini ve arzu edilen diriliği tekrar kazanmasını sağlıyoruz ”.

Gençlik İksiri Örümcek Ağı Tekniği ile Bütünleşiyor

Op. Dr. Bülent Cihantimur , doğala en yakın uygulamaların, doğadan uzaklaşmadan, tam da tabiatın muhteşem tevazusundan ilham alınarak tasarlanabileceğini düşündüğü sıralarda, örümcek ağının o muazzam, güçlü ve esnek yapısı dikkatini çekti. Bu yapıyı cilt alt dokusuna, estetik cerrahi el becerisi, sanatsal bakış açısı ve teknolojik öğelerle birleştirip uygulamaya başladı. Bugün patenti ve isim hakkı kendisinde olan Örümcek Ağı Tekniği, gençlik iksirini elinde tutmak isteyen pek çok insanın yardımına koşuyor.

Tekniğin adı ve ayrıntıları örümcek ağının basit ama etkili, güçlü ama esnek yapısıyla birleştirilmiş. Buna ek olarak yıllardır medikal uygulamalarda kullanılan PDO ipler, ince uçlu iğneler, kısaca teknolojik materyaller, bu tekniğin yardımcı elamanlarını oluşturuyor. Cilt altına bu iğnelerle, tıpkı örümcek ağı gibi işlenen ipler, hem cildin gerilmesine, hem de iplere reaksiyon olarak vücudun fibroplast ve büyüme faktörü içeren kolajen üretmesine yardımcı oluyor. Böylece lifting yani germe etkisi çifte katlanmış oluyor.

Neştersiz Güzellik

Tekniğin en çarpıcı tarafı ise, neştersiz, ameliyatsız bir uygulama olması ve hastaya sosyal hayatından kopmadan, anında iyileşme etkilerinin görüldüğü, konforlu bir nekahet süresi sağlamasıdır. Cilt tipi, yaşlanma derecesi gibi faktörler hesaplanarak belirlenen ip sayısı, Op. Dr. Bülent Cihantimur’un anatomi bilgisi, cerrahi el becerisi ve sanatsal bakış açısıyla birleşerek tatbik edilir. Teknik bu sayede diğer iple germe uygulamalarından ayrışır ve diğerlerinden bir adım öne geçerek, uygulama yapılan hastaya günden güne canlanan bir cilt yapısını armağan eder.

Örümcek Ağı Estetiği, Buz Dağının Görünen Yüzü

Estetik International 1999’dan bu yana, Op. Dr. Bülent Cihantimur önderliğinde yürüttüğü çağdaş, yenilikçi ve en başta hastaların konforunu birinci sırada tutan teknik, tedavi ve uygulamalarla, estetik ve güzellik konusunda Türkiye’nin öncü Sağlık Gruplarının başında geliyor. Son dönemlerin en ilgi çeken Örümcek Ağı Tekniği ise, buz dağının sadece görülen yüzü. Daha nice yeni tekniklerle hastaların iç dünyasını olumlu yönde değiştirecek uygulamalar, dünya tıp literatürünü sarsacak teknik ve metotlar, bu çatı altında yapılmaya devam edecek gibi gözüküyor.