SAÇ EKİMİNDE ORGANİK MUCİZESİ

estetik international-DrBulent cihantimur Organik Saç Ekimi FotoSaç dökülmesi ve kellik sorunu için uygulanan saç ekimi işlemi, bugün artık kök hücre kullanılarak yapılan Organik Saç Ekimi yöntemi sayesinde en verimli sonuçların alınmasını sağlıyor.

Organik Saç Ekimi, Op.Dr. Bülent Cihantimur önderliğinde ve Estetik International Sağlık Grubu bünyesinde çalışan, saç ekimi  uzmanlarının 2 senelik ARGE çalışması sonrasında hayata geçildi. Hastanın, kendi bölgesel yağ dokusundan hazırlanmış kök hücre enjeksiyonuyla yapılan Organik Saç Ekimi sayesinde, ekim alanında canlanma ve dolayısıyla hem ekilen saçın tutma oranında artış, hem de ekimden sonra çıkan saçların daha kaliteli ve sağlıklı olduğu gözlemlendi. Op.Dr. Bülent Cihantimur, Organik Saç Ekimin dünyada ve Türkiye’de ilk defa uygulandığını ve saç ekimi konusunda çok ses getireceğini söylüyor.

dr bulent cihantimurOrganik Saç Ekimi Nedir?

Op. Dr. Bülent Cihantimur: “Uzun yıllardır Estetik International laboratuarların saç ekimi konusunda araştırmalar yapıyoruz. Kök hücre çalışmalarımıza hız verdiğimiz bir dönemde, saç ekiminde, ekim yapılacak alanın asıl düzeltilmesi gereken konu olduğunu anladık. Aslında şöyle diyebiliriz, başarılı bir saç ekimi tıpkı verimli tarla, kaliteli tohum ilişkisine benzer. Saç ekimi adı üstünde bir ekim işlemidir. Nakledilen saç kökleri ve ekilecek alan ne kadar kaliteliyse, saç ekimi de bir o kadar başarılı sonuçlar verecektir “ dedi.

Organik Saç Ekiminin farkı nedir?

Klasik saç ekimi işlemlerinde uygulamanın rahat yapılabilmesi için, ekim alanına kimyasal sıvı enjekte edilerek, bölgenin şişirildiğini ve bu sayede gözeneklerin açılarak, donör alandan alınan sağlıklı kıl kökleri kolaylıkla nakledilebildiğini söyleyen Cihantimur, kullanılan bu kimyasal sıvının aslında ekilen kıl köklerinde deformasyona sebep olduğunu ve istenilen sonuçların alınamadığını söyledi.

Organik saç ekiminde ise, hastanın kendi bedeninden alınan yağ dokusun elde edilen kök hücreden zenginleştirilmiş sıvı, şişirme işlemi için kullanılıyor. “Bu yağlı dokuyu kapalı lipokid tekniğiyle, soyadımla anılan Cihantimur Yağ Transfer sistemiyle alıyoruz. “ diyen Op. Dr. Bülent Cİhantimur, çekilen yağın bu teknik sayesinde canlı kaldığını ve kök hücrelerin böylelikle uzun süre yaşadığını vurguluyor. Ayrıca ekim alanı da bu sayede verimli hale getiriliyor.

Organik Saç Ekiminin Faydaları

Saç ekiminde kullanılan kök hücreden zenginleştirilmiş sıvının pek çok faydası var. Saçtan yoksun alanı işlem öncesinde kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu ile canlandıran bu yeni teknik, tutma oranını artırdığı gibi, ekimden sonra çıkan saçların daha kaliteli ve sağlıklı çıkmasını sağlıyor. Ayrıca,

  • Saç ekimi işleminden tutma oranı yüksek, %98’lere varan olumlu sonuçlar alınmasını sağlıyor.
  • Ekim alanını verimli hale getiriyor.
  • Yeni transfer edilen saç köklerini besleyerek tutulma oranını artırıyor.
  • Kimyasal kullanmadan alanda çalışma yapılmasını sağlıyor
  • Saç ekimi işlemini kolaylaştırıyor. .
  • Daha canlı, sağlıklı ve uzun ömürlü saçların çıkmasını sağlıyor.

Saç ekimi yaptırmaksızın, sadece saç dökülmesi ya da saç seyrekliği yaşayan hastalara Organik Saç Ekimi Enjeksiyonu yapıldığında, mevcut saçların canlandığı, saç dökülmesinin durduğu ve cansızlaşan saç köklerinin tekrar hayat bulduğu gözlemleniyor.