SALT-TUZ TUZGÖLÜ’NE DİKKAT ÇEKTİ

mustafa-alabora-salt-tuz-fotograf-projesi-2FMV Galeri Işık, Türkiye’nin en önemli doğal miraslarından biri olan Tuz Gölü’nün yok olma tehlikesine SALT-TUZ Sergisiyle dikkat çekiyor. Fotoğrafçı Salih Güler’in 10 yıl önce başlattığı, son 3 yıldır pek çok usta ve amatör fotoğrafçının destek verdiği proje gözler önüne seriyor. FMV Yönetim Kurulu Başkanı Akın Süel’in ev sahipliğinde Galeri Işık’ta açılış kokteyli düzenlenen sergiye, Yonca Lodi, Alper Saldıran, Mustafa Alabora ve fotoğrafçı Mehmet Turgut da katıldı.

Özel Çevre Koruma Alanı, Birinci Derece Doğal Sit Alanı, önemli bir kuş ve bitki alanı olmasına rağmen, hatalı ve bilinçsiz uygulamalarla kurumaya yüz tutan Tuz Gölü’nün yıllara dayanan değişimi, SALT-TUZ Sergisi ile göz önüne seriliyor.

Salih Güler 10 yıl önce başlattığı, usta ve amatör fotoğrafçılardan ekibin 3 yıllık gözleminin ardından şekillenen sergide, Tuz Gölü’ndeki tehlikenin boyutuna dikkat çekiyor. Tuz Gölü’ndeki doğal yaşam ve insan eliyle yapılanlar, farklı zamanlarda çekim yapan fotoğrafçıların objektifinden izleyiciye yansıyor.

SALT-TUZ Sergisi, doğal mirasımıza dikkat çekerken geleceğimiz olan gençlerin eğitimine de kaynak sağlayacak. Sergiden elde edilecek gelirle, öğrencilere eğitim bursu sağlanacak.

SALT-TUZ Sergisi 19 Kasım’a kadar  FMV Galeri Işık Teşvikiye’de izlenebilir.

salt-tuz-fotograf-projesi-1

mayatta.com’u sosyal medyada takip ediniz

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece mayatta.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.