RU DİZİSİNİN GALASINA OYUNCULAR DA KATILDI

RU dizisi Gala 23052024 mayatta
Meryem Uzerli’nin başrolünü üstlendiği RU dizisinin galası Ortaköy’deki Feriye’de yapıldı. Galaya dizinin oyuncuları Burak Berkay Akgül, Hira Koyuncuoğlu, Emre Karayel, Gökay Türkmen, Zafer Algöz, Şevval Sam, Derya Alabora, Gonca Vuslateri, Kartal Can Ermiş, Beril Kayar ve Sevgi Temel katıldı.

24 Mayıs’ta ilk bölümüyle ekrana gelecek olan RU dizisinin gala gecesinde, dizinin yapım ve oyuncu kadrosu hazır bulundu. Çok sayıda davetlinin de katılımı ile gerçekleşen galada dizinin ilk iki bölümünün gösterimi de yapıldı. Gösterimin ardından oyuncular basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

RU dizisinde Reyan karakteriyle başrolü oynayan Meryem Uzerli soru üzerine, “Reyan evliliğinde bazı sıkıntılar yaşıyor. Yeni bir aşk yaşamaya başlıyor ve kendi duygularına karşı savaşıyor. Çok heyecanlı, çok dram dolu bir dizi; çok güldüğümüz anlar da var. Ekipçe çok heyecanlıyız, bu galayı 1.5 yıl bekledik” dedi.

Burak Berkay Akgül ise, “Canlandırdığım Uzer sıra dışı bir karakter. Uzer gibi insanları çok görmüyoruz, fark etmiyoruz ama onların dünyası bambaşka; bunu bölümler ilerledikçe göreceğiz” diye konuştu

Zafer Algöz RU dizisinde canlandırdığı karakter ile ilgili, “Benim için enteresan bir deneyimdi, hayatımda ilk kez bir aşçıyı oynadım. Hepimiz oynarken çok zevk aldık, bize verilen rollerin hakkını vermeye çalıştık. Umut ediyorum ki dizimizi izleyenler zevk alır” dedi.

Dizide Burak Berkay Akgül’ün canlandırdığı Uzer’in annesi rolünde izlediğimiz Şevval Sam de “Ben sınırları zorlamayı seven bir oyuncuyum. Yaşlı, ölmek üzere olan bir kadını canlandırıyorum” dedi.

RU dizisi, 38 yaşındaki Reyan ile 18 yaşındaki Uzer’in sıra dışı aşkını konu alıyor. Medyapım imzalı “RU”nun yaratıcısı olan Taylan Yapıcı, senaryoyu Yeşim Çıtak’la birlikte kaleme aldı. Dizinin yapımcılığını ise Fatih Aksoy ve Yiğit Şardan, yönetmenliğini Bahadır Karataş ve Burak Çaldır üstleniyor. Çekimleri Urla’da gerçekleştirilen dizi 8 bölümden oluşuyor.

RU dizisinin ilk bölümü 24 Mayıs’ta sadece Gain’de izlenebilir.


The gala of the TV series “RU,” starring Meryem Uzerli, was held at Feriye in Ortaköy. The cast of the series including Burak Berkay Akgül, Hira Koyuncuoğlu, Emre Karayel, Gökay Türkmen, Zafer Algöz, Şevval Sam, Derya Alabora, Gonca Vuslateri, Kartal Can Ermiş, Beril Kayar, and Sevgi Temel attended the gala.

The production and cast of the “RU” series were present at the gala night ahead of its premiere on May 24th. The first two episodes of the series were screened during the gala, attended by numerous guests. Following the screening, the actors answered questions from the press.

Meryem Uzerli, who plays the lead role of Reyan in the “RU” series, said in response to a question, “Reyan is experiencing some difficulties in her marriage. She starts a new love and struggles with her own feelings. It’s a very exciting, very dramatic series; there are also moments when we laugh a lot. We are very excited as a team; we’ve been waiting for this gala for 1.5 years.”

Burak Berkay Akgül said, “The character I portray, Uzer, is an extraordinary character. We don’t see many people like Uzer, we don’t notice them, but their world is completely different; we will see this as the episodes progress.”

Regarding the character he portrays in the “RU” series, Zafer Algöz said, “It was an interesting experience for me; for the first time in my life, I played a chef. We all enjoyed playing our roles, and we tried to do justice to the roles given to us. I hope viewers enjoy watching our series.”

Şevval Sam, who plays Uzer’s mother in the series, said, “I’m an actress who likes to push boundaries. I portray an old, dying woman.”

The “RU” series revolves around the extraordinary love between Reyan, aged 38, and Uzer, aged 18. Taylan Yapıcı, the creator of “RU” signed by Medyapım, co-wrote the screenplay with Yeşim Çıtak. The series is produced by Fatih Aksoy and Yiğit Şardan, directed by Bahadır Karataş and Burak Çaldır. Filmed in Urla, the series consists of 8 episodes.

The first episode of the “RU” series can be exclusively watched on Gain on May 24th.