PiLEVNELi GALLERY KOLEKSİYONERLERİ BULUŞTURDU

Pilevneli Gallery koleksiyoner bulusmasiPilevneli Gallery , açılışa özel ilk sergi öncesi bir etkinlik düzenledi.

Koleksiyoner buluşması etkinliğinde, Belçikalı seramik sanatçısı Johan Creten’in solo sergisi gösterildi.

Binanın çatısına yerleştirilen, İsviçreli sanatçı Ugo Rondinone’nin neon gökkuşağı enstelasyonu da ilk kez sanatseverlerle buluştu.

Aslı Pamir’in ev sahipliğinde, sanatçı Johan Creten’in de bulunduğu koleksiyonerler ve sanatseverler, sergi öncesi The Ritz-Carlton İstanbul’un nefis boğaz manzarasına sahip Atelier Real Food’da bir araya geldi.

Pilevneli Gallery’in ilk kez düzenlediği özel koleksiyoner buluşmasında sanat ve iş dün1yasından çok sayıda isim yer aldı. Berrak Barut, Hatice Meriçten, Emine Gülçelik, Revna Demirören, Nazlı Çelik, Katharina Başar, Pınar Ertaç, Nişvan Kabakçı, Serap Atakan, Merva Ulusoy, Merve Çağlar, Esra Civelek, Begüm Kıroğlu, Louisa Robertson, Andrea Kameniczky-Teleky, Burcu Hanif, Esra Armağan, Ela Barlas, İnci Aksoy, Şeli Elvaşvili ve Okşan Bozkır davette dikkat çekti.

Çağdaş sanat üzerine odaklanan Pilevneli Gallery, uluslararası sanatçıları ağırlayıp Türk çağdaş sanatçılarını temsil ederek dünya görüşlerini yerel ve global ortamda bir araya getirmeyi hedefliyor.