PAKiSTAN SAVUNMA GÜNÜ ANKARA’DA KUTLANDI

pakistan-savunma-gunu-resepsiyonu-2016-atli-otel-8

Pakistan Savunma Günü sebebiyle Ankara bir resepsiyon düzenlendi. Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Sohail Mahmood ve Savunma ve Hava Ataşesi Hava Tuğgeneral Abbas Ghumman Atlı Otel’deki resepsiyonda ev sahipliği yaptı. Geceye katılanlar arasında Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Savunma Komitesi Başkanı Yusuf Beyazıt, Türkiye-Pakistan Kültür Derneği Başkanı Burhan Kayatürk, Savunma Sanayi Müsteşarı (SSM) Prof. Dr. İsmail Demir ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Adnan Özbal,  Büyükelçiler, Ankara’da yerleşik Yabancı Savunma Ataşeleri ve Türk Savunma Sanayii Yetkilileri yer aldı. Resepsiyon tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Sohail Mahmood resepsiyonda konuştu. Mahmood Pakistan Savunma Günü ’nün önemine vurgu yaptığı konuşmasında, Pakistan Silahlı Kuvvetleri’nin olası tüm tehditlere karşı profesyonel hazırlığının zirve noktasında kalmaya devam ettiğini söyledi. Mahmood ayrıca, Pakistan ve Türkiye arasındaki savunma işbirliğinin gelişmesinin memnuniyet verici olduğunu da belirtti.

Konuşmanın ardından Büyükelçi Sohail Mahmood, Orgeneral Ümit Dündar ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ile birlikte pasta kesti.

pakistan-savunma-gunu-resepsiyonu-2016-atli-otel-1-2

mayatta.com’u sosyal medyada takip ediniz

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece mayatta.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.