OPPENHEiMER ÖN GÖSTERİMİ YOĞUN İLGİYLE KARŞILANDI

Oppenheimer turkiye on gosterim gala - MertOzanDolunayBesteKokdemirElifDoganAlperSaldiran 19072023
Christopher Nolan’ın merakla beklenen yeni filmi Oppenheimer ’ın Türkiye ön gösterimi için düzenlenen gala gecesine ünlü isimler katıldı. Zeynep Bastık, Furkan Kızılay, Batuhan Karacakaya, Alper Saldıran, Beste Kökdemir, Elif Doğan ve Mert Ozan Dolunay Paribu Cineverse Akasya’da gerçekleşen ön gösterimde dikkat çeken isimler arasında yer aldı.

Özel IMAX kameraları ile çekimleri gerçekleştirilen, ses ve ışık efektleri ile izleyiciyi etkisi altına alacak olan ve tüm dünyada merakla beklenen, ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın yeni filmi Oppenheimer, tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de vizyona girdi.

Cillian Murphy, Robert Downey Jr, Matt Damon gibi ünlü isimlerin rol aldığı Oppenheimer, atom bombasının icadı ve geliştirilme sürecini anlatıyor. Atom bombasının arkasındaki deha olarak bilinen J. Robert Oppenheimer’ın hayat hikâyesini konu alan film, 181 dakikalık uzunluğuyla Nolan’ın şimdiye kadar çektiği en uzun yapımı. İnsanlığın en karanlık anına cesur, trajik bir bakış sunan film, bir nükleer silah geliştiren Fizikçi Julius Robert Oppenheimer’ın silahın Hiroşima ve Nagazaki’de kullanılacağını öğrendiğinde projeden uzaklaşmasını ve daha sonra ABD tarafından hedef hale gelmesini anlatıyor.