ONUR ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ RENGİM GÖKMEN OLDU

Sevda cenap and muzik vakfi onur odulunun sahibi rengim gokmen oldu. Mayatta 06.12.2022Sevda-Cenap And Müzik Vakfının “Onur Ödülü Altın Madalyası”nın 36’ncısı orkestra şefi Rengim Gökmen’e verildi.

Ankara’daki ödül töreni, Kuğulu Park içerisinde yer alan tarihi And Evi’nde gerçekleştirildi. İlki 1988’de gerçekleştirilen ve her yıl 6 Aralık’ta verilen ödülün 36’ncısına Rengim Gökmen layık görüldü.

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Başman’dan ödülünü alan Gökmen, burada yaptığı konuşmada, çocukken annesi ile geldiği And evinde ilk kez bir konser izlediğini ve bu konserden etkilenerek müzik hayatının başladığını söyledi. Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nın Ankara’nın son yarım yüzyılına büyük bir damga vurduğunu belirten Gökmen, sanata verdikleri katkıdan dolayı vakfa teşekkür etti.

Gökmen, kendisini müzikle tanıştırarak dünyasının değişmesini sağlayan annesi Muazzez Gökmen, annesinin kaybından sonra kendisine annelik yapan Nimet Karatekin ve besteci Ahmet Adnan Saygun’a ömür boyu minnettar kalacağını söyledi.

Ödül törenine, Başman Ailesi üyelerinin yanı sıra İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker ile sanat camiasının önde gelen isimleri ve sanatseverler katıldı.