MEŞALE ÇARŞISI’NDA EĞİTİME TAM DESTEK

Ted mesale carsisi divan otel 16.12.2022-mayattaİlki 2016 yılında yapılan Meşale Çarşısı adlı kermes Ankara’da yapıldı.  Türk Eğitim Derneği Hizmet Komitesi tarafından organize edilen alışveriş kermesi Divan Otel’de düzenlendi. Kermesten elde edilen gelir, Türk Eğitim Derneği tarafından başarılı ancak maddi imkanları yetersiz öğrencileri eğitimi kampanyasına aktarılacak.

Ankara iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin aralarında bulunduğu çok sayıda karılımcı ile gerçekleşen meşale çarşısı kermesinde, markayı markayla buluşturma fikri benimsendi. Stantlarda sergilenen, bir çok ünlü tasarımcının ürünleri satışa sunuldu. Satışlardan elde edilen gelirin bir kısmı eğitm bursu için oluşturulan fona aktarılacak. TED Hizmet Komitesi Başkanı Pelin Akman, projeye olan ilginin bu yıl beklenenden fazla olduğunu ve hedeflenen 100 çocuğa burs amaçlarından daha fazla kaynak sağlandığını belirtti.

TAM BURS SAĞLANIYOR

Hizmet Komitesi kurucularından ve Meşale Çarşısı projesinin mimarı Betül Göncü, TED camiası tarafından gelenekselleştirilen Meşale Çarşısı’nın pandemi döneminde yapılamadığını söyledi. Bu yıl gerçekleştirdileri etkinlikten elde edilen tüm gelirin, Türk Eğitim Derneği’nin “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasına aktarılacağını belirten Göncü, burslu öğrencilere sağlanan tam eğitim bursunun sadece maddi destek sağlamakla kalmayıp, öğrencilerin üniversite sonuna kadar tüm eğitim masraflarının karşılandığını da ifade etti.