MÜZİKLİ ÇOCUK OYUNU ALiŞ iLE MAViŞ ADOB SAHNESİNDE

ADOB’DAN ÇOCUKLAR İÇİN MÜZİKLİ ÇOCUK OYUNU “ALİŞ İLE MAVİŞ”

Müzikli çocuk oyunu Aliş ile Maviş , minik sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek müzikli çocuk oyunu Aliş ile Maviş, bir evde kafes içinde yaşayan iki muhabbet kuşunun yaşam öyküsünü konu ediyor.

Oyunun çatışma olgusu; insanın doğaya bakışı ile hayvanların bakışı arasındaki farklılıktan yola çıkarak ‘Yaşadığı çevreye duyarsız insan – Hayat hakkı kısıtlanan hayvan’ ekseninde yükselmekte.

Oyun; her canlının kendi doğal ortamında özgürce yaşaması gerekliliğini ve çevre kirliliğinin giderek bir gün insanları da olumsuz etkileyeceğini vurgulayarak, insanları bu yanlış yoldan dönmeye davet eder.

Aliş ile Maviş (Müzikli Çocuk Oyunu/1 perde)

 Müzik(Arda Özmen), Libretto(Ali Yoleri), Sahneye Koyan(Aydın Buğra Güven), Dekor(Özgür Usta), Kostüm(Gazal Erten), Işık(Bülent Arslan), Koreograf(Yeşim Oktar), Çocuk Korosu Şefi(İpek Böler)

Tarih:5 Şubat 2017, Pazar

Saat: 12.00

Yer: Devlet Opera ve Balesi Leyla Gencer Sahnesi

Satış noktaları:

Opera Binası Ana Gişe – 03123246801

mayatta.com’u sosyal medyada takip ediniz

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece mayatta.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.