MİCHELİN YILDIZLI ŞEF ANATOLY KAZAKOV BODRUM’DA

Notias Restaurant - anatoly kazakov -Mehmet Ozer_SomerSivrioglu_GokmenSozen_MehmetYalcinkaya_VeliBayraktar_VolkanGokay- mayatta magazin haber
Dünyanın en ünlü Rus şeflerinden Michelin yıldızlı Anatoly Kazakov, Be Premium Bodrum içinde yer alan Notias Restaurant’da lezzet tutkunları ile buluştu.

Anatoly Kazakov’un özel menüsünün tadımına Sadettin-Esra Cesur, Ebru Akel , Özge Özder gibi Cemiyet ve sanat dünyasından birçok ismin yanı sıra, ünlü Türk şefler Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya da katıldı.

Kariyerinde pek çok ödülü barındıran genç şef, 2020’in başında, Rusya’daki kök bitkilerinin alternatif tarihi hakkında yeni bir tadım menüsü “The Roots”u başlattı. Anatoly Kazakov, Dünyanın en iyi 50 restoranı arasında bulunan Moskova’daki Selfie Restaurant şefi olarak Rusya genelinde yaklaşık 20 çiftçiyle çalışıyor. Meyve, sebze, et, kümes hayvanları, nadir mantarlar ve otlar Selfie mutfağı için özenle seçiliyor. Kazakov bu özel menüsü için yılda iki kez çiftçiler ile restoranda bir araya geldiklerini belirterek “Birlikte akşam yemeği hazırlıyoruz ve bizim için yetiştirebilecekleri ilginç ürünleri tartışıyoruz. Mevsimlik bir ürün takvimi oluşturup, bunların ne kadarını büyütmemiz gerektiğine karar veriyoruz.” dedi. 

Anatoly_Kazakov - Notias Restaurant - mayatta magazin haber
Anatoly Kazakov

Dünya mutfağına, tutkuları ve özgünlükleriyle yön vermiş Michelin yıldızlı şeflerini tüm yaz boyunca misafirleri ile buluşturmaya devam edecek olan otel grubunun Satış ve Pazarlama Koordinatörü Volkan Gökay, ‘Be Premium Bodrum’u Bodrum turizminde farklı bir noktaya getirmek için yaptığımız çalışmalarımız sürüyor. Türkiye’de ilk defa yapılan bu organizasyonda dünyaca ünlü, kendi mutfaklarında fark yaratmış 5 değerli Michelin yıldızlı şefi ağırlayacağız. Bu büyük organizasyonla; hem Türkiye turizmine, hem de Bodrum’un gastronomi merkezi olarak gelişmesine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz’ dedi.