MEETURKITALY ETKİNLİĞİNDE MAESTRO TAKTİM EDİLDİ

MeeTurkItaly -Giorgio Marrapodi -Gerardo Sacco-venedik sarayi-6112023 - mayatta

İtalya Büyükelçiliği tarafından düzenlenen  MeeTurkItaly projesi kapsamında İstanbul’da bir etkinlik düzenlendi. Venedik Sarayı’ndaki etkinlikte ev sahipliğini yapan İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Giorgio Marrapodi moda, eğlence ve girişimcilik sektörlerinin ünlü isimlerini ağırladı.

Venedik Sarayı’nda düzenlenen MeeTurkItaly adlı etkinlikte usta mücevher sanatçısı Gerardo Sacco takdim edildi. Büyükelçi Marrapodi, geceyi takdim ederek ve Maestro Sacco’nun 1960’lı yılların Calabria’sından dünyanın en prestijli sahnelerine uzanan, bugün güçlü Akdeniz köklerini koruyarak geleceğe meyleden bir “İtalyan tarihinin” şahidi olduğunu belirterek, çalışmalarının benzersizliğinin Saray’da sergilenen bazı ikonik mücevherlerin gözler önüne serdiğinin altını çizdi.

Büyükelçi Marrapodi Maestro için ayrıca, hammaddeden sanata giden evrimsel süreci anlatan Maestro Sacco, “Kreasyonlarım ilhamını gelenekten alıyor ancak aynı zamanda yeniliğin de ürünü, her zaman bir hikaye anlatıyor ve bir yaşanmışlıktan, deneyiminden doğuyor” ifadelerini kullandı.”