LOULOU DE LA FALAiSE LANSMANI MAYIS’TA

Loulou-and-Yves saint laurent istanbul lansman-mayatta

Loulou de la Falaise ’in hayatını konu alan “ Loulou de la Falaise ” kitabının Türkiye lansmanı ve mücevher sergisi 2 Mayıs – 16 Mayıs tarihleri arasında ISTANBUL’74 Galatasaray’da gerçekleştirilecek.  “Loulou de la Falaise” kitabının Türkiye’deki imza günü, kitabın editörü ve Loulou de la Falaise mücevher markasının kurucu ortağı Ariel de Ravenel’in katlımıyla 30 Nisan’da ISTANBUL’74 Galatasaray’da düzenlenecek.LouLou-de-la-Falaise-Betty-Catroux-Yves-Saint-Laurent-mayatta

Loulou de la Falaise ’in hayatını konu alan “ Loulou de la Falaise ” kitabı aralarında Helmut Newton, Richard Avedon, Steven Meisel, Michael Roberts ve Bettina Rheims gibi efsanevi fotografçıların objektifinden 400’ün üzerinde görselle anlatılıyor. Kitap ayrıca, Saint Laurent’in uzun süre birlikte olduğu Pierre Berge’nin kaleme aldığı önsöz ve Betty Catroux, Ines de la Fressange, Diane von Furstenberg, Christian Louboutin, Elsa Peretti, Paloma Picasso, Andre Leon Telley ve Oscar de la Renta gibi Loulou’ya yakın olan isimlerle gerçekleştirilen röportajlarla da dikkat çekiyor.

Bohem şıklığıyla bilinen,  parizyen haute couture dünyasının öne çıkan ismi Loulou de la Falaise ’in 1960’lardan 2011 yılındaki ölümüne kadar, en başarılı çağdaş fotoğraf sanatçıları tarafından belgelenen renkli hayatını konu alan “ Loulou de la Falaise ” kitabındaki dünyaca ünlü fotoğraflar ve kendi tasarımı mücevherler16 Mayıs’a kadar  ISTANBUL’74 Galatasaray’da görülebilecek.

Loulou de la Falaise  Hakkında

Sempatik tavrıyla olduğu kadar, çabasız bohem şıklığı ile de ünlü olan Loulou de la Falaise, modanın ilham perisi olmasının yanı sıra, parizyen haute couture dünyasının da öne çıkan simalarından biriydi.  Fransız güzel, Yves Sait Laurent ile çalışmak üzere 1972’de Paris’e taşınmadan önce, hem tasarımcı Halston’ın asistanı olarak çalışmış hem de Vogue dergisi için modellik yapmıştı. Loulou’nun renk ve fantezi konusundaki hissiyatı ve şık tavrı, efsane tasarımcı Yves Saint Laurent’e  30 yıldan fazla süre ilham kaynağı oldu. Loulou, hem Yves Saint Laurent’e hem de kendine ait koleksiyonlar için yarattığı sıra dışı mücevherlerle de ününü profesyonel anlamda pekiştirdi.

Loulou de la Falaise istanbul lansman-mayattaAriel de Ravenel Hakkında

Ariel de Ravenel, Vogue dergisinin Amerikan, Paris, İngiltere, Almanya

yayınları ve Harper’s Bazaar dergisi başta olmak üzere bir çok dergide moda editörü olarak görev aldı. Kariyerine Kenzo ve Yves Saint Laurent gibi tasarımcıların yanında calışarak devam eden Ariel de Ravenel, kendi aksesuar markasını olusturmasında Loulou de la Falaise’e danışmanlık yaptı. Ariel de Ravenel halen markanın yöneticiliğini yapıyor ve tasarımcı Olivier Theyskens ile birlikte çalışıyor.