EĞLENCE VE LEZZET CAFE LiNS ‘TE

Gittiği mâkanlarda güleryüzlü servis, sohbet edilebilecek sakinlikte bir ortam ve özel bir mönüye sahip olması gibi özellikler arayanlar için Cafe Lins şehrin size sunduğu en iyi seçeneklerden biri… Bestekâr Sokak’ta 2004 yılından beri hizmet veren mekân ev sıcaklığında, yemekleri ev yemekleri tadında. İçeri girdiğiniz andan itibaren her anlamda rahat etmeniz için tasarlanmış ve sizi müşteri değil de misafir gibi hissettiren tavırları akılda kalacak cinsten. Şüphesiz jager, viyana snitzel ve apfelstrudel seçenekleri de Cafe Lins’i tercih etmeniz için son derece geçerli sebepler arasında.

“Beni ye!”

Viyana konseptiyle oluşturulmuş Cafe Lins’in mönüsü o kadar zengin ki en azından 5 dakika boyunca, ne yiyeceğinize karar vermeye çalışıyorsunuz. Eğer benim gibi, “Mönüde yazan her şeyi okumalıyım” diyenlerdenseniz bir yandan pofuduk tavuk size göz kırparken, diğer yandan parmesanlı levrek “Beni ye!”diye eteğinizden çekiştiriyor. Spesyalleri arasından birkaç öneri verelim: Dana külbastı, Viyana snitzel, ıspanak veya mantarlı kiş, lins kıvrık, mantar soslu bonfile. Arkadaş toplantıları ve özel gün kutlamaları için de kesinlikle doğru bir seçenek olan mekânda tatlılarda ise seçim yapmak biraz zor çünkü hepsi çok nefis. Ama apfelstrudel ve tart çeşitlerini mutlaka denemelisiniz.

Viyana kahveleri

Bunların yanı sıra Viyana’nın olmazsa olmaz kahveleri, oldukça geniş seçeneği ile mönüde yer alıyor. Birbirinden farklı lezzet ve yaratıcı fikirlerle hazırlanan mönünün sunumu da Cafe Lins dünyasının size sunduğu ayrıcalıklardan. Canlı müzik, mekânın atmosferine çarşamba ve cuma günleri daha da renk katıyor. Cafe Lins’in Bestekâr Sokak’taki keyifli konumu, evinizdeki gibi hissettiren rahatlığı, Viyana lezzetlerine getirdiği kendine özgü yorumu ile hayatınıza farklı bir alternatif sunuyor.

Apfelstrudel
Baklava hamuruna çok benzeyen strudel hamuru içine konulan malzemeye göre elma, armut vs.li strudel adını alıyor.

Parmesanlı levrek
“Ben balık yemem” diyenleri şaşırtacak lezzette… Fiyatı 29.50 TL

Jager Snitzel
Jager’in kelime adı “avcı”dır. Dünyada yemek literatüründe avcı ön adını taşıyan tüm yemekler mutlaka büyük bir porsiyon et ve yanında kırlarda, ormanda bulunabilecek mantar vb. sebzeler ve değişik otlar içerir.

Dana Külbastı
Mönüde en çok sipariş alan yemek. Fiyatı 25 TL

Cafe Lins
Bestekar Sokak. No: 84/ A Kavaklıdere
Tel: 428 23 49
www.cafelins.com

http://lezzetliankara.blogspot.com.tr/