FERHUNDE KONAĞI ‘NDA ELLER HAVAYA

Ferhunde Konağı – Ankara

Havanın teras, bahçe ve sokaklara dökülmemize izin vermemesini fırsat bilerek kapalı alandaki favori eğlencemiz fasıl muhabbetinin, meyhane kültürünün, rakı-balığın, çalgılı-çengili, fasıllı eğlencenin mekânlarından biri olan Ferhunde Konağı’nı sizlerle buluşturmak istedim. Uğurlu, kutlu, mutlu, mesut, bahtiyar anlamlarını taşıyan Ferhunde ismi ile meyhane geleneğini Ankara’da yaşatan Ferhunde Konağı, Gaziosmanpaşa Horosan Sokak’ta yer alıyor.

Eski bağ evi

Ankara’nın eski bağ evlerinden olan konak içi tamamen değişse de dış görünüşü ile korunmuş. 1865 yılında inşa edilen müstakil tarihi bina 146 yıllık. Ferhunde Konağı’nda, 180 kişilik Ferhunde, 60 kişilik Esma Sultan salonları var. 40 kişilik karaoke pub, 86 kişilik 1865 pub terası da eklenince toplamda 366 kişi oturma kapasitesi ve 600 kişi bistro düzeni ile hizmet veriyor. Mekân, eğlence sektörüne yönelik birçok alternatifi bir arada bulundurma özelliği ile öne çıkıyor.

Sanat müziğiyle başlıyor…

Eğer müzik sizin için önemliyse mekânın fasıl ekibi Bayram Çoşkuner ve üstad arkadaşları ile oldukça eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Her akşam fasıl olan Ferhunde Konağı’nda, fasılın eşlik etmeden tadı çıkmaz. Eğer Türk Sanat Müziği’ne fazla aşina değilseniz, en çok çalınan şarkılardan bir-iki kuple öğrenmeniz işinizi fazlasıyla görür. “Bu Akşam Bütün Meyhaneleri Dolaştım İstanbul’un, Huysuz ve Tatlı Kadın, Kalamış…” Repertuvarları geniş olan ekip; klasik meyhane şarkıları dışında daha az bilinen şarkıları da çalarak gönlüzü fethediyorlar.

…popla sürüyor

“Beni fasıl kesmez, canlı canlı pop müzik de isterim” derseniz, Ferhunde Konağı’nda fasıl sonrası Grup Relax, gece 00.00’dan 03.00 a kadar devam eden pop müzik ile sırayı devralıyor. Pazar günleri saat 15.00 – 18.00 arası kadınlara fasıl, oryantal özel programı ile Ankara eğlence hayatına değişik yorum katan mekânda; Ferhunde salonu fasıl ekibi ile insanları coştururken, Esma Sultan salonu ise müziksiz, sakin, Bembeyaz masa ve sandalyeler ile size başka bir alternatif sunuyor.

Ankara manzarası

Mekânda dışarıdan ayrı bir girişi olan 1865 pub teras ise, kış bahçesi tarzında oldukça geniş bölümü ile hizmet veriyor. Oturduğunuzda Ankara manzarası karşınızda. Akşamüstü içkisi, eğlence öncesi atıştırmalıklar için de tercih edilebileceğiniz mekânın mönüsü oldukça geniş. Fiyatlar fiks mönü 55 TL’den başlıyor.

Filistin Caddesi, Horosan Sokak
No:32 Gaziosmanpaşa
www.ferhundekonagi.com

http://lezzetliankara.blogspot.com.tr/