KUVEYT KURULUŞUNUN 54. YILINI KUTLADI

KUVEYT MILLI GUNU-abdullah abdulazeez al duwaikh

Kuveyt Milli Günü, Ankara Büyükelçisi Abdullah Abdulazeez Al-Duwaikh’in ev sahipliği yaptığı resepsiyonla kutlandı.

Kuveyt’in kuruluşunun 54. yıl dönümü sebebiyle düzenlenen Kuveyt Milli Günü resepsiyonunda Büyükelçi Al-Duwaikh, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile birlikte üzerinde Türkiye ve Kuveyt bayrakları bulunan pastayı kesti.

KUVEYT MILLI GUNU-bulent arinc, abdullah abdulazeez al-duwaikh

Kuveyt Milli Günü kutlamasında Büyükelçi Abdullah Al-Duwaikh konukları kapıda karşıladı. Resepsiyona Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut ile diplomatik misyon temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Kuveyt ve Türk milli marşlarının okunmasıyla başlayan Kuveyt Milli Günü resepsiyonun açılış konuşmasını yapan Kuveyt’in Ankara Büyükelçisi Abdullah Abdulazeez Al-Duwaikh, Malatya’da iki askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan 4 pilot için taziyelerini iletmek istediğini ifade etti.

Al-Duwaikh, Türk Halkı ve Türk Hükümeti’nin yanlarında olması ve kutlamalarda bulunmasının kendilerini son derece memnun ettiğini belirterek, “Bu katılım, iki ülke arasındaki tarihi ve köklü ilişkilerin boyutunu göstermektedir. İki kardeş ve dost ülkenin birbiriyle olan bağlarının gücünü gösteriyor” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da ortak tarihi geçmiş ve kardeşlik bağları bulunan Kuveyt’in milli gün resepsiyonuna katılmaktan memnun duyduğunu ifade ederek, “Türkiye ve Kuveyt halkları arasındaki güçlü, manevi, tarihi ve kültürel bağlara dayanan mükemmel düzeydeki ilişkilerin daha da geliştirilmesi konusunda ortak ve güçlü bir iradeyi paylaşıyoruz” diye konuştu.

 Bülent Arınç ve Abdullah Abdulazeez Al-Duwaikh, konuşmalarının ardından üzerinde Türkiye ve Kuveyt bayrakları bulunan pastayı kesti. Kuveyt yerel müziklerinin çalındığı resepsiyonda davetlilere yöresel yemekler ile mırra ve hurma da ikram edildi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5