TURMEPA 20. YILINI DENİZ GÖNÜLLÜLERİYLE KUTLADI

turmepa 20 yil (2)9

Gelecek nesilleri yaşanabilir ve sağlıklı limanlar bırakabilmek için çalışan Deniz Temiz Derneği ( TURMEPA ) 20. Yılını kutladı.

TURMEPA ‘nın 20. Yıldönümü yemeğinde Kurucu ve Onursal Başkan Rahmi Koç ile Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Yaramancı ev sahipliği yaptı. Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus’da gerçekleşen yıldönümü yemeğine Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in yanı sıra çok sayıda ünlü isim katıldı. kokteylin ardından Atik Paşa Salonu’nda devam eden gecede, 500’e yakın deniz gönüllüsü dernek üyesi ve konukları yer aldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan M. Yaramancı, dernek üyelerine destekleri için teşekkür etti. Denizlerin kurtarılması için gelecek nesillerin bilinçlendirilmesine de önem verildiğini söyleyen Yaramancı, bugüne kadar derneğin faaliyetleriyle; 7,5 milyona yakın öğrenciye çevre dersleri verilerek denizlerimizin sevdirildiğini, 10 bini aşkın eğitimci yetiştirildiğini ve TURMEPA eğitimlerinin 16 milyon öğrencinin hizmetine sunulduğunu belirtti.

turmepa 20 yil (1)9

Tezcan Yaramancı , Ömer Çelik

Gecede, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’e Yaramancı tarafından plaket verildi. Bakan Çelik, yaptığı konuşmayla konuklardan büyük alkış aldı.“Bazı kelimeler vardır yanına dünyanın en güzel kelimelerini çağırır, denizin yanına en çok temiz kelimesi yakışıyor” dedi.

turmepa 20 yil (3)9

TURMEPA’ya destek veren ünlü isimlerde geceye katıldı. Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Melisa Sözen, Mehmet Günsür’ün yer aldığı kamu spotu ve billboard görselleri gecede, watch- out sistemiyle yayınlandı.