KRALİÇE II. ELİZABETH’İN 93. YAŞI ANKARA’DA KUTLANDI

Kralice II elizabeth dogumgunu-21.06.2019 ankara (3)

Kraliçe II. Elizabeth’in doğum günü, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği’nde düzenlenen resepsiyonla kutlandı. İngilizlerin milli gün olarak kutladığı Büyük Britanya Kraliçesi II. Elizabeth’in doğum günü nedeniyle resepsiyonda ev sahipliğini Büyükelçi Dominick Chilcott yaptı.

Kraliçenin 93. doğum gününün kutlandığı resepsiyona Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda diplomat ve misyon şefi katıldı. 

KRALİÇEYE MAŞALLAH

Chilcott, burada yaptığı konuşmada, “Saygıdeğer Kraliçemiz 93. yaşında. Maşallah! Tahta 25 yaşındayken çıktı. Bu, onu Britanya tarihinde tahtta en uzun süre kalan hükümdar yapıyor.” ifadesini kullandı. Chilcott, İngiltere ve Türkiye arasındaki ilişkilerin son yıllarda iki ülke liderleri sayesinde önemli ilerleme kaydettiğini söyledi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Denemeç de Kraliçe’nin doğum günü nedeniyle İngiltere halkı ve hükümetinin milli gününü kutladı. 

TAHT OYUNLARI                       

Gecenin en dikkat çeken detaylarından birisi de bazı stantların Game Of Thrones dizisindeki kaleler şeklinde kurulmasıydı. Herkesin peşinde olduğu Demir Taht da, maket halinde resepsiyonda yer aldı. Konuklar, tahta oturarak poz verdiler.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10