KPOP KAZANANI KORE YOLCUSU

kpop muzik ve dans yarismasi ankara (5)KPOP Şarkı ve Dans Yarışması yedinci kez düzenlendi. Güney Kore Büyükelçiliği tarafından Ankara’da düzenlenen yarışmaya, Korece şarkılarla ve danslarıyla Türk gençler katıldı. 60 ülkede düzenlenen KPOP yarışmasının Türkiye ayağı, Güney Kore Elçiliği Kültür Müsteşarı ve Kore Kültür Merkezi Direktörü Cho Dong-Woo öncülüğünde gerçekleşti. MEB Şura Salonu’ndaki yarışmaya 25 yarışmacı bireysel ve grup olarak katıldı. Elçilik basın görevlisi Derya Işık Çelik, Koreceyi dizi ve müziklerden öğrenen gençlerin, hazırlamış oldukları videoları sosyal medya üzerinden kültür merkezine göndererek başvuruda bulunduklarını kaydetti.kpop muzik ve dans yarismasi ankara (6)

Jürinin oylarıyla, yarışmada birinciliği Perihan Aslan elde etti. Aslan, 3 bin TL değerinde hediye çekinin yanı sıra, Kore’de düzenlenecek uluslararası KPop yarışmasının ön elemelerine katılmaya hak kazandı. İkinci Asel Hallaç 2 bin TL, üçüncü Tigris Grubu bin TL, dördüncü Sima Baytorun 750 TL, beşinci Sinem Kadıoğlu ise 5 yüz TL’lik hediye çeki kazandı.

Cho Dong-Woo: Türkiye-Kore Kardeştir

Güney Kore ile Türk halklarının kardeş olduğunun altını çizen Cho Dong-Woo, Türk gençlerinin Kore kültürüne olan ilgisi ve sevgisinin iki kültür arasındaki benzerliklerden kaynaklandığını söyledi. Cho Dong-Woo, KPop yarışmasının dünya genelinde 60’dan fazla ülkede düzenlendiğini , Türkiye’de de yarışmaya olan ilginin her geçen yıl arttığına dile getirdi.kpop muzik ve dans yarismasi ankara (4)

mayatta.com’u sosyal medyada takip ediniz

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece mayatta.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.