KOREAN CULINARY DAYS ETKİNLİKLERİNE İLGİ BÜYÜK

korean culinary days kasim 2022 (1)

Kore Gastronomi Günleri ( Korean Culinary Days ) kapsamında, Kore Kültür Merkezi ve Kore Büyükelçiliği ev sahipliğinde etkinlikler düzenlendi. Ülkenin yeme içme kültürünü tanıtan, Ankara Hilton Otel’indeki organizasyonlara diplomasi camiası ilgi gösterdi.

Kore gastronomi kültürünün önemli öğelerinden  Kimchi’nin tanıtımı için düzenlenen etkinlikte Büyükelçi Won Ik Lee’nin Eşi Hwakyung Sah ev sahipliği yaptı. Etkinlik için Kore’den Ankara’ya gelen Kimchi Ustası Geurim Jeong, büyükelçilerin ve diğer diplomatik misyon temsilcilerinin de aralarında bulunduğu katılımcılar için Kore usulü turşu yapımının anlatıldığı bir atölye düzenledi. Jeong, kendisi ile birlikte Kimchi yapan katılımcılara uluslararası gıda standartlarına sahip tek fermante sebze yemeği olan bu Kimchi hazırlamanın inceliklerini anlattı.

korean culinary days kasim 2022 (2)

Korean Culinary Days etkinlikleri kapsamında, Kore’den gelen şefler tarafından “yerelleştirilmiş Kore Gıdaları” adıyla düzenlenen tadım gününde özel lezzetler Türk gastronomi tutkunlarının beğenisine sunuldu. Koreli Şefler tarafından Türk restoranlarına özel olarak hazırlanan menüler bir hafta boyunca servis edildi. Menünün tanıtım etkinliğinde Dak Galbi Gu-l (Kore tarzı tavuk), Kimchi, Bibimbab, Kalbijjim ve Jabchae hazırlanarak konukların beğenisine sunuldu. Kore Kültür Merkezi Genel Müdürü Keehoung Park’ın anlatımıyla gerçekleşen tadımda, Türkiye’deki Hallyu hayranlarının beklentilerini karşılamak üzere program hazırlandığının bilgisi verildi.