KASIM GÜLPINAR‘A LEGİON D’HONNEUR NİŞANI

Charles Fries - Kasım Gülpınar

Charles Fries – Kasım Gülpınar

Fransa Hükümeti’nin en üst düzey devlet nişanı olan Legion D’Honneur, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu Başkanı Kasım Gülpınar’a takdim edildi.

Fransa Kralı Napoleon Bonaparte döneminden itibaren, tüm dünya da üstün başarılı kişileri ödüllendirmek amacıyla verilen ve Fransız devletinin en prestijli nişanı olarak kabul edilen “Officier dans L’Ordre National de la Legion D’Honneur” Kasım Gülpınar’a verildi. Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği’nde gerçekleşen taktim töreninde, TBMM İdari Amiri Salim Uslu’nun yanı sıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, CHP Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan, MHP Milletvekili Prof. Dr. Zuhal Topçu , AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’de yer aldı.

Doğum gününde nişan aldı

Törende kürsüye çıkan Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries, Gülpınar’ın hayatından kesitler sunarak kendisinin Fransa ve Türkiye arasında yaptığı çalışmalardan övgüyle bahsetti. Gülpınar ise yaptığı konuşmada “Şövalyelik nişanını büyük bir heyecan ve memnuniyetle alıyorum” dedi. Bu prestijli nişan için adını Fransız makamlara öneren Büyükelçi Charles Fries’e teşekkür eden Gülpınar “Bugün benim doğum günüm. Görece olarak Lejyon Donör nişanı için genç sayılabilecek bir yaştayım (47). Bu onura genç yaşta layık görülmek benim için ayrı bir onur kaynağı” dedi.

Sayfalar: 1 2 3