KANADA 150’NCİ YAŞINI KUTLADI

Karen Blumenschein, Chris Cooter

Karen Blumenschein, Chris Cooter

Kanada 150 ‘nci bağımsızlık yılını kutlarken; Kanada’nın Ankara Büyükelçiliği’nde de resepsiyon düzenlendi.

Resepsiyonun ev sahipliğini Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Chris Cooter ve Karen Blumenschein üstlendi.

Resepsiyonda 150. yıl anısına Kanada bayrağının renkleri olan kırmızı ve beyaz 150 tane balon bırakıldı. Gece, Grup İzgi ve dj Ahmet Bediz’in performansıyla devam etti.

Geceye Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Büyükelçiler, Diplomatlar ve askeri ateşeler de katıldı.

Resepsiyonun başlangıcında Türk ve Kanada milli marşları okundu. Ev sahibi Büyükelçi Cooter, Kanada 150 ‘nci yıl kutlamalarının 2017 yılı boyunca dünya genelinde çeşitli etkinliklerle devam edeceğini belirtti. Cooter, Kanada’nın dört temayla dünyaya örnek olduğunu ifade etti. Çeşitlilik ve dahiliyet, uzlaşma, genç jenerasyonlar ve çevre temalarının Kanada için önemine değinen Cooter, “Kanada, tüm dünyadan gelmiş insanlara ev sahipliği yapıyor ve mültecilere, öğrencilere, yatırımcılara ve ziyaretçilere her daim hazır. İnsancıl yanımızı çok şey borçlu olduğumuz ve geçmişte adil davranmadığımız yerli halklara göstermek durumundayız. Genç nesil için fırsatlar yaratmalıyız. Çevremizi korumak için sorumluluk almalıyız” dedi. Büyükelçi Cooter ayrıca Yenimahalle Belediyesi ve TEMA işbirliği ile bir okulun karşısına Türkiye’de ilk kez Kanada Parkı açtıklarını ifade etti.

150 BALON BIRAKILDI

Gece, Grup İzgi konseriyle devam etti. Kutlamada 150. yıl anısına 150 adet kırmızı ve beyaz renkli balon havaya salındı. Dansla devam eden gecenin ilerleyen saatlerinde dj Ahmet Bediz performans sergiledi. Büyükelçi Chris Cooter ve Karen Blumenschein da, konuklarla birlikte dans etti.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8