K-MÜZiK FESTiVALi 16 TEMMUZ’DA ANTALYA’DA

K-pop , K-Müzik festivali 16 temmuz 2023 pazar günü Antalya’da gerçekleşecek.
K-Pop müziğin en sevilen sanatçılarını bir araya getirecek olan K-Müzik Festivali Ebedi Dost, 16 Temmuz 2023 Pazar günü Antalya Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek.

Kore Kültür Merkezi ve Kore Turizm Organizasyonu İstanbul Ofisi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 100. yıl dönümü vesilesiyle ortaklaşa düzenleyeceği K-POP Festival’i müzik, dans ve Kore kültürünün eşsiz bir birleşimi olarak lanse ediliyor.

K-Müzik Festivali Edebi Dost’un Geliri Depremzedelere Bağışlanacak

Festivalin gelirinin depremzedelere bağışlanması hedefleniyor böylece iki dost ülke arasındaki dayanışma ve yardımlaşma ruhu da pekiştirilecek.

K-Müzik Festivali Ebedi Dost’ta Sevilen Sanatçıları Bir Araya Getiriyor

Güney Koreli erkek grubu BtoB, yetenekli dansçılar ve vokallerden oluşan Just B, kendine has imajıyla farklı müzik tarzlarından esinlenen Koreli şarkıcı ve söz yazarı Adya, Güney Koreli dans grubu SDG Crew ve güçlü vokaliyle dikkat çeken Koreli Komedyen Kim Sungwon K-Müzik Festivali Ebedi Dost kapsamında 16 Temmuz 2023 Pazar günü Antalya Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneye çıkacak.

Seyirciler Konser Öncesinde Kore Kültürüyle Buluşacak

Etkinliğe katılacak olan seyirciler, müzik performanslarından önce K-Kültür deneyimi yaşayacak. Etkinliğin başlangıcında, seyirciler K-Turizm, K-Yemek ve K-Oyun gibi farklı K-Kültür unsurlarını keşfetme fırsatı bulacak. K-Turizm bölümünde Kore’nin turistik cazibe merkezleri hakkında bilgilendirme sunulacak ve seyirciler, Kore’nin zengin turistik mirasını keşfetme imkânı bulacaklar. K-Yemek bölümünde ise Kore mutfağının lezzetlerini deneyimleyebilecekler. Kore’nin eşsiz tatlarıyla tanışarak, gastronomi dünyasında bir yolculuğa çıkacaklar. K-Oyun bölümünde ise geleneksel Kore oyunları ve etkinlikleriyle tanışma fırsatı yakalayacaklar. Bu K-Kültür deneyimi, seyircilere Kore’nin zengin ve renkli kültürünü daha yakından tanıma fırsatı sunacak.

K-Müzik Festivali İki Ülke Arasındaki Dostluk BağlarınıGüçlendirecek

Kore Kültür Merkezi Genel Müdürü Kee Houng Park: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenecek ‘K-Müzik Festivali’ K-pop başta olmak üzere çeşitli K-Müzik performansları ile iki ülkenin gelecek 100 yıl boyunca ilişkilerini geliştirmesi anlamındaki ‘Ebedi Dost’ sloganını kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılını kutlama amacıyla düzenlenmesi planlandı. Dünya çapında ilgi gören K-Müzik performansı sayesinde Türk halkı, Kore kültürünü daha derinden deneyimleme fırsatını bulacaklar ve daha ötesinde bu etkinlik iki ülke arasındaki alışveriş ve dostluk ilişkisini bir adım daha öteye taşıyacak” dedi