K-KÜLTÜR FESTİVALİ NEVŞEHİR’DE DÜZENLENDİ

K-Kultur Festivali nevsehir KakaoTalk_202406
K-Kültür Festivali Nevşehir’deki Ürgüp Festivali açık hava sahnesinde gerçekleştirildi. Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Kore Turizm Organizasyonu İstanbul Ofisi tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinliğe 6 şubat depremlerinden etkilenen ve Nevşehir’de yetimhane bulunan 100 çocuk davet edildi.

Deprem Bölgesi K-Kültür Festivali’ Etkinliği olarak da anılan festival, 2023 yılında Türkiye’yi vuran büyük depremin yaralarını sarmak, festivaller aracılığıyla teselli ve umut mesajı vermek amacıyla düzenlendi. 100 depremzede çocuğun davetli olarak katıldığı Festivalde, Kore grubu Nowadays’in performansının yanı sıra çocuklar için özel olarak hazırlanan minik sürprizler yer aldı. Etkinliğe katılan Nevşehir Vali Yardımcısı Mücahit Öztürk, kardeş ülkenin sıcak kalpli umut mesajını aldığını belirterek, daha fazla destek vereceklerini söyledi.

Festival alanında açılan K-Kültür Festivali’ etkinliğinde, çeşitli Kore yemeklerinin deneyimlenebileceği K-Food Deneyim Alanı, Kore makyajının deneyimlenebileceği K-Beauty Deneyim Alanı, Kore’nin geleneksel oyunları ve el sanatlarının deneyimleyebileceği K-Art Deneyim Alanı, K-Play Deneyim Alanı, fotoğraf çekim standları ve daha bir çok alan ile birlikte yerel Hallyu hayranların ilgisini çekti.

Ünlü Koreli aktör ve sunucu Park Jaemin’in sunduğu K-POP konserinde, Kore ve Türkiye’de büyük sevgi gören kız grubu Mamamoo’dan ‘Hwasa’, Güney Kore’nin vokal öncüsü olarak görülen ‘Lim Hanbyul’ ve Kore’nin yeni erkek grubu ‘Nowadays’ büyüleyici performanslar sergiledi. Etkinliğe doğrudan katılan Nevşehir Valisi Ali Fidan, “Bugüne kadar Nevşehir’de birçok konser düzenlendi ama bugün kadar büyük bir coşku ve tezahürat görmedim. Türkiye’deki K-POP’un popülaritesini bir kez daha fark ettim ve bu tür etkinliklerin daha fazla düzenlenmesini umuyorum. Nevşehir’de bir kez daha böyle bir etkinlik düzenlenirse, elimden gelen tüm desteği vereceğim.” dedi.