JULiEN LiBEER PİYANO RESİTALİYLE FESTİVALDE

Julien Libeer

Julien Libeer

34.Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin üçüncü haftası 19 Nisan Çarşamba akşamı Julien Libeer Piyano Resitali ile başlıyor.

Julien Libeer 1987 yılında Belçika’da doğdu. Piyanoya altı yaşında başladı. piyano repertuvarı kadar opera, orkestra ve oda müziği repertuvarına da hakim ve başarılı. Sanatçı, kesintisiz beş yıl boyunca, birçok müzisyenle çalışma fırsatı buldu. Aralarında Brüksel Filarmoni, Ulusal Belçika Orkestrası, deFilharmonie, Varşova Senfoni ve Yeni Japonya Filarmoni’nin de bulunduğu orkestralarla, Michel Tabachnik, Augustin Dumay, Serge Pehlevanian, Joshua Weilerstein, Enrique Mazzola, Christopher Warren-Green gibi şeflerle çaldı.

Libeer, yetenekli oda müziği sanatçısı olarak da Augustin Dumay, Camille Thomas, Frank Braley, Maria João Pires ve Lorenzo Gatto ile düzenli olarak çalışmaktadır ve Gatto ile Belçika’da ve yurtdışında bir kaç dönem Beethoven’ın tüm keman sonatlarını seslendirmiştir. Etkili konuşmasıyla gönüllerde taht kuran Julien Libeer, ülkesinde ve yurtdışında düzenli olarak basının gündeminde yer almaktadır.

Başta Dünya’nın en saygın klasik müzik ödüllerinden biri olan ‘Diapason d’Or’ olmak üzere “Belçika Klara Ulusal Klasik Müzik Radyosu En İyi Sanatçı” ve “En Genç Avrupalı Klasik Müzik Sanatçısı” ödülleri sahibi Belçikalı genç yıldız, yeni neslin en başarılı, gelecek vaat eden piyanistleri arasında gösteriliyor. 2017 yılı “Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri”ne de aday gösterildi. Julien Libeer ilk kez Ankara’da ve festivale konuk oluyor.

Biletler: Biletix ve konser girişinde temin edilebilir.

Yer: MEB Şura Salonu

Saat:20:00