AHMET KANNECi ‘DEN 40.YILINA ÖZEL KONSER

Ahmet Kanneci

Ahmet Kanneci

Klasik Gitar dalının Türkiye’de akla gelen ilk adlarından olan Ahmet Kanneci , sanat yaşamının 40. Yılını, 34. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında vereceği konserle kutlayacak.

Ahmet Kanneci, Hacettepe Üniversitesi merkez yerleşkesindeki “M Salonu”nda saat 20.00’de vereceği bu konseri, kendi sanat yaşamında önemsediği dört farklı kişiye adamış durumda. Onların anısına dört ayrı eseri programına alan sanatçı, klasik müzik severlere gitar ziyafeti sunmuş olacak.

Gerek yorumcu ve gerekse eğitimci kimliği ile ülkemizde klasik gitarın tanınmasında ve yaygınlaşmasında en önemli adlardan biri olan Ahmet Kanneci, konserinde ilk olarak “Adnan Turani” anısına J. Sebastian Bach’ın 3 numaralı süitini seslendirecek.

Kanneci’nin bu konseri Sevda Cenap And Müzik Vakfı için de özel bir anlam taşıyor. Ünlü sanatçı; Vakfımızın bir önceki başkanı olan ve geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan “Mehmet Başman” anısına Isaac Albeniz’in “Capricho Catalan” ve “Torre Bermeja” adlı eserlerini yorumlayacak. Gecenin üçüncü eseri ise D. Alberto Povveda anısına olacak. Kanneci, bu bölümde “Piezas Caracteristicas” adlı eseri seslendirecek. Gecenin dörtlü son eseri ise Alirio Diaz anısına olacak.

Festival tam programı: www.ankarafestival.com adresinde

Biletler: Biletix ve Konser girişinde

Yer: MEB Şura Salonu

Saat: 20:00