İTALYAN FOTOĞRAFÇI SiSSA MiCHELi SERGİ AÇTI

Sissa Micheli fotograf sergisi acilisi-atakule-08.09.2022İtalyan fotoğraf sanatçısı Sissa Micheli’nin eserlerinden oluşan ‘Dağ Parçaları. Tarihi Yansıtan’ adlı fotoğraf sergisi Atakule’de açıldı. Sergi açılışında konuşan İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Giorgio Marrapodi sanatçının savaş ve barış temasını işlediğini belirtti.

İtalya Hükümeti’nin İtalyan markalarını dünyaya tanıtmayı amaçlayan projesi ‘İtalya’yı Bu Kadar Eşsiz Kılan Nedir’ (Be-IT) kapsamında düzenlenen sergi, Atakule Eventhall’de açıldı. Açılış gecesinde ev sahipliğini İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Giorgio Marrapodi ve eşi Loriana Marrapodi üstlendi. Büyükelçi Marrapodi, konuşmasında ‘Be-IT’ kampanyasının tüm dünyada başlatılan bir markalaşma kampanyası olduğunu dile getirdi. Fotoğraf sanatçısı Sissa Micheli’nin sergisinin de bu kapsamda açıldığını belirten Marrapodi, sergi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Bu sergi ile sanatçı, savaş ve barış temasını işliyor. Dağların güzelliğine bakması için seyirciyi davet eden sanatçı, bu güzellikle savaş zamanlarının geride kalmasını sağlıyor.”

Çektiği fotoğraf karelerindeki ana amacın barışı muhafaza etmenin önemi olduğunu belirten Micheli de, büyüleyici doğa güzelliklerinin savaşa şahit olunan yerler olmasının son derece acı ve çelişkili bir durum ortaya çıkardığını kaydetti.

Gecede caz müziğin başarılı temsilcileri Meriç Çalışan ve Eda Toprak, müzik ziyafeti sundu. Opera sanatçıları tenor Umut Kosman ve soprano Gökçe Nur Semerci, İtalyan napolitenleri ile büyük beğeni topladı. Gecenin finalini ise DJ Tuba Lüleci Alacam yaptı. Katılımcılar müzik eşliğinde dans edip eğlendi.