iSTANBUL BiENALi ‘NE ANKARA’DA KOMŞU SERGİ

istanbul bienali muze evliyagil ev sergisi

istanbul Bienali ’nin komşu etkinliği ilk kez Ankara’da “Ev” Sergisi ile Müze Evliyagil’de açıldı.

15. İstanbul Bienali Komşu Etkinliği “EV”, Derya Yücel küratörlüğünde 9 Eylül 2017 tarihinde Ankara’nın ilk özel çağdaş sanat müzesi Müze Evliyagil, çatısı altında düzenlendi. 38 sanatçının üretimlerini sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Küratör Derya Yücel sergiyi şöyle anlatıyor: “Ev,  hafıza, benlik, birey, aile, kimlik kavramlarına yönelik birleştirici güç olmasının ötesinde içerisi ve dışarısı diyalektiğinde komşu, mahalle, kent, toplum, çevre, yer, aidiyet, coğrafya gibi çok katmanlı anlamlara yönelik bir araştırmaya imkan sağlıyor. Ev,  sanatçılar için düşünceleri, anıları ve düşlerine rehberlik edecek bir diyagram sunuyor.  “Ev” farklı jenerasyon ve sanatsal pratiğe sahip sanatçıların üretimlerini ev kavramı etrafında yeniden yorumluyor.”

“EV”, müzenin koleksiyonundan Eşref Üren, Yüksel Arslan, Komet, Can Akgümüş, Canan Tolon, Necla Rüzgar, Gözde İlkin, Fırat Engin ve Yuşa Yalçıntaş’a ait yapıtları ile, Ahmet Doğu İpek, Ahmet Duru, Berat Işık, Berkay Yahya, Can İncekara, Cemre Yeşil, Cengiz Tekin, Çağrı Saray, Deniz Gül, Erdağ Aksel, Erdal Duman, Erinç Seymen, Erol Eskici, Ferhat Özgür, Hale Tenger, Hakan Gürsoytrak, Hera Büyüktaşçıyan, İpek Duben, İnci Furni, İrfan Önürmen, Leyla Gediz, Nezaket Ekici, Nil Yalter, Nuri Kuzucan, Romina Meriç, Şifa Girinci, Onur Ceritoğlu, Yaşam Şaşmazer ve Yunus Emre Erdoğan’ın üretimlerini biraraya getiriyor.

“EV” 9 Eylül 2017 – 4 Şubat 2018 tarihleri arasında Müze Evliyagil’de izlenebilir.

Sayfalar: 1 2 3 4