İŞ VE AİLE HAYATIYLA MÜGE SÜLEYMANOĞLU

Müge Süleymanoğlu röportajı - mayatta.com

Ankara sosyal yaşamının en sevilen isimlerinden Müge Süleymanoğlu ile iş ve aile yaşantısı üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. NUYELL Butik’teki sohbetimiz sırasında sorduğumuz soruları içtenlikle cevaplayan Müge Hanım çok renkli bir kişiliğe sahip. Hayatındaki en şanslı olayın 10 günde tanışıp evlendiği eşi ile tanışmak olduğunu söyleyen Müge Hanımla gerçekleştirdiğimiz sohbet satır aralarında.

Müge Süleymanoğlu röportajı - mayatta.comSizi Kısaca Tanıyabilir miyiz?

Müge Süleymanoğlu – İstanbul’da doğup büyüdüm. Aslen Samsunluyum. Evlenince Ankara’ya geldim.20 yıldır Ankara’da yaşıyorum. Ankara’yı çok seviyorum.

Eşinizle Nasıl Tanıştınız?

Müge Süleymanoğlu – Bir akrabam vasıtasıyla tanıştık. Eşim o sıra bir İtalya seyahatine çıkıyordu. İtalya’ya gitti. Duramadı bir gün sonra geri döndü. Döner dönmez de evlenmeye karar verdik. Tanıştıktan 10 gün sonra da evlendik.

İş Projelerinizden Bahseder misiniz?

MS- Eşimle birlikte bir yatırım şirketimiz var. Bununla birlikte madencilik ve petrol alanlarında yatırımlarımız var. Soil şirketinin Türkiye’deki ana dağıtıcısı sahibi olduğumuz BS yatırım şirketidir. Bunun dışında Şırnak ilinde kömür madenleri ve termik santraller işletiyoruz.

Siz Bu İşlerin Neresindesiniz?

MS- İşlerin başında eşim var. Ben ise muhasebe kısmındayım. Finans kısmının yöneten benim. Personel alımlarında da ben karar merciiyim. Aslında evde de aynı işi yapıyorum. Harcamaları ben kontrol ediyorum.

Sosyal Sorumluluk Projeleriyle de Yakından İlgileniyorsunuz?

MS- Evet yardım etmek benim için çok önemli. Eğitim konusuna çok önem veriyorum. Yardıma ihtiyacı olan ve maddi durumu yeterli olmadığı için okula gidemeyen çocuklar için birçok projede yer alıyorum. Doğu illerindeki çocuklar için de projelerde bulunuyorum. Türkiye’deki en büyük problemin eğitim konusunda yaşandığını düşünüyorum. Bunun için de özellikle çocuklarımızın eğitimiyle ilgi projelerde yer almaya çalışıyorum.

İş ile Ev Arasındaki Dengeyi Sağlamakta Zorluk Yaşıyor musunuz?

MS- Her şeyi organize bir şekilde yapınca sorun çıkmıyor. Ben düzenli bir insanım. Her zaman planlı ve programlı hareket ederim. İş ve ev arasındaki dengeyi sağlamak da zor olmuyor böyle olunca. Özellikle iş konusunda ajandamın dışına çıkmamaya özen gösteriyorum. Eşim de benim gibi olduğu için evde de işte de her şey olması gerektiği gibi yürüyor. Kontrollü olmak yapımda var. Her zaman düzenli olmaya özen gösteriyorum. Son 5 yıldır eşimle çalışmaya başladığımdan beri şirketteki varlığımın belli olduğunu herkes söylüyor.

Modayla Çok İlgili Misiniz?

MS- Klasik tarzda giyinmeyi seviyorum ama dünyadaki trendleri yakından takip ediyorum. Escada’nın tasarımlarını kendime çok yakıştırıyorum. Çanta ve ayakkabıda Channel ve Hermes’i çok seviyorum. Tüm hanımlar gibi ben de alışveriş yapmayı çok seviyorum.

Hobileriniz Nelerdir?

MS- Ben el sanatlarına ilgi duyuyorum. Sevdiklerime hediyeler vermeyi çok seviyorum. Küçük bir atölyem var. Orada küçük kutular yapıpMüge Süleymanoğlu röportajı - mayatta.comiçine hediyeler koyuyorum. Geçtiğimiz günlerde çok sevdiğim birisinin nişanı vardı. O gece için davetli sayısı kadar kutu yapıp içine nikah şekerleri koydum. Her davetliye onlardan hediye verdiler. Zahmetli oldu; çok vaktimi aldı ama çok mutlu oldum. Onun dışında araba kullanmayı da çok seviyorum. Çok genç yaşımdan beri araba kullandığım için çok da rahatım araba kullanırken. Oğlum da 10 yaşında araba kullanmayı öğrendi.

Seyahat Etmeyi de Çok seviyorsunuz.

MS- Geçen ay Nadire İçkale’nin bir organizasyonuyla Hindistan’a gittim. Çok egzotik bir ülke. Sefaletin hat safhasını ve aynı anda da lüksün en üst düzeyini görebiliyorsunuz. Oradan dönünce hemen Paris’e gittim. Paris’ten geldim Londra’ya… Zaten Londra’ya çok sık gidiyorum. Londra’yı çok seviyorum. Londra benim hayatımın şehri. Eşim bana, “sen önceki hayatında kesin İngiliz’din” diyor. Senede 3 kez mutlaka Amerika’ya New York’a gidiyorum. Büyük ve kalabalık şehirleri seviyorum. Bana şuraya gidiyoruz gelir misin diyen arkadaşlarıma “hadi” diye yanıt veriyorum.

Ankara Sosyal Yaşamında En Çok Sevilen İsimler Arasındasınız. Bunu Neye Bağlıyorsunuz? 

MS- Herkesle barışık olduğum için olabilir. Tabi önce kendimle barışık olduğum için. Diyaloglarıma çok dikkat ediyorum. İnsanları kırmamak için çok özen gösteririm. İyi bir insan olunca, kimsenin arkasından konuşmayınca ve pozitif olunca sevgi ve saygı da beraberinde geliyor. Şansa İnanır mısınız? Hayatınızda Dönüm Noktası Olan Şanslı Bir Olay Yaşadınız Mı? Evet şansa inanırım. Hayatımdaki en önemli olay eşimle tanışmamdır. İkincisi ise oğlum Mehmet Emin’in dünyaya gelmesidir.

Teşekkürler.