HİNDİSTAN CUMHURİYET GÜNÜ ANKARA’DA KUTLANDI

Hindistan cumhuriyet gunu 26012024 mayatta haber
Hindistan Cumhuriyet Günü Başkent Ankara’da düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Virander Paul’ün ev sahipliğindeki resepsiyona Dışişleri Bakan Yardımcısı Burak Akçapar, Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Galip Ensarioğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

İstiklal Marşı ve Hindistan milli marşının okunmasıyla başlayan Hindistan Cumhuriyet Günü resepsiyonu Hilton Otelinde düzenlendi. 26 ocak 1950 tarihinde Hindistan Anayasası’nın kabul edildiğin günün yıldönümünde gerçekleştirilen kutlamada kutlamada konuşan Büyükelçi Paul, ülkesinin dünyanın en hızlı büyüyen ekonomileri arasında yer aldığını ve uluslararası toplumun sorumlu bir üyesi olarak varlığını sürdürdüğünü söyledi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Akçapar ise İki ülke arasında en eski diplomatik temasların 1481 yıllarına dayandığını; son yıllarda iki ülke arasında takdire şayan bir yardımlaşmaya tanık olunduğunu ifade etti.

Bollywood Dansları Beğeni Topladı

Konuşmaların ardından pasta kesildi. Ev sahibi büyükelçi ve protokol davetlileri pastayı birlikte kesti. Pasta kesilmesinin ardından, Hobi Sanat Merkezi ve Bilge Opal Dans Topluluğu dansçıları Bollywood dans performansı sergiledi. Dansçılar, performanslarıyla geceye renk katarken davetlilerin de beğenisini topladı.

Nursena Say da Gecede Yer Aldı

Hindistan Cumhuriyet Günü resepsiyonuna 2022 yılında Miss Turkey World güzeli seçilen Nursena Say da katıldı. Say, Mart ayında Hindistan’da düzenlenecek Miss World Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek.