GAZETECİ HANDE FiRAT İLK SERGİSİNİ AÇTI

hande firat-renklerdir patlayan sergi acilisi-mayatta

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ’ın “Renklerdir Patlayan” adını verdiği ilk kişisel sergisini açtı. Ankara Cernmodern’deki Açılışa siyaset, sanat ve cemiyet hayatından isimler katıldı.

Yaklaşık 10 yıldır yaptığı yağlı boya tabloları CerModern’de sanatseverlerin beğenisine sunan Fırat’ın konukları arasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Aytun Çıray ve Ahmet Ersagun Yücel, İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, İYİ Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Mehmet Aslan, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse gibi isimler yer aldı.

HİÇBİR ŞEY BU KADAR HEYECANLANDIRMADI

Hande Fırat, 10 yıldır resim yaptığını ve sergisinde 60 eserin olduğunu ifade etti. Çocukluğundan beri resme meraklı olduğunu, stres sebebiyle de resme başladığını belirten Fırat, bu konuda eğitim aldığını söyledi. Yaptığı resimlerden dolayı evde adım atacak yer kalmadığını dile getiren Fırat, “Resimleri bir cesaretle sizlerin önüne koymaya karar verdim. Bugüne kadar pek çok şey yaşadık. Hiçbir şey bu kadar heyecan vermedi. Hiçbir şey de beni bu kadar heyecanlandırmadı. Resimler için çok iyi tepkiler aldım. İnşallah devamı gelecek” dedi.

GÜZEL BİR SÜRPRİZ OLDU

Sanatın başka bir hayat olduğunu belirten Bakan Soylu, resimlerden etkilendiğini söyledi. Soylu, “Muhteşem olmuş, sadece kendine yapmamış bize de yapmış. Tebrik ediyoruz. Bu ummadığım güzel bir sürpriz oldu” diye konuştu. Hande Fırat’ın bu özelliğini bilmediklerini belirten Bakan Ersoy ise “Açıkçası bizi şaşırttı. Renklere hakim oluşunu beğeniyle izledik. İnşallah herkes böyle sanatını ve sanatçı ruhunu ön plana çıkaran, girişimci bir şekilde sanata katkıda bulunur” dedi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10