HALUK AKAKÇE “KALBİMİ ASLA” DEDİ

kalbimi asla haluk akakce-haluk akakce-feza sengel-zeynep salman-yelda ulu colin

Haluk Akakçe, Feza Şengel, Zeynep Salman, Yelda Ulu Colin

Meme kanserinde erken teşhisin önemini vurgulamak için gerçekleştirilen “Kalbimi Asla” adlı sosyal sorumluluk projesi Haluk Akakçe’nin desteğiyle tanıtıldı.

“Meme Kanseri Farkındalık Ayı”nda, meme kanserinde erken teşhisin önemini vurgulamak adına gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi, çağdaş sanatın dünyaca ünlü ismi Haluk Akakçe’nin desteği ile hayat buldu. Sanatçının farklı bir yorum katarak tasarladığı pembe kurdele 42 Maslak Art!SPACE Galeri’de gerçekleştirilen etkinlikle tanıtıldı.

“Erken teşhis hayat kurtarır” mottosuyla sosyal sorumluluk projesine gönüllü olarak destek veren çağdaş sanatın dünyaca tanınan ismi Haluk Akakçe, meme kanserinin sembolü hâline gelen pembe kurdeleye farklı bir yorum getirdi. Sanatçı “Kalbimi Asla” ismiyle hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesiyle, sanatı ve insanı odağına alarak farklı disiplinleri bir araya getiren ve kolektif yaşamı destekleyen 42 Maslak’ta, sanatseverlerle buluştu.

Bay İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Erol Özmandıracı ve 42 Maslak Pazarlama ve Satış Direktörü Zeynep Salman’ın misafirleri ağırladığı geceye, Eda Taşpınar, Naz Elmas, Zeynep Germen, Feza Şengel, Dr. Can Gürbüz, Begüm Gazioğlu Ballı, Zihniye Aral, Aslı Serenoğlu, Billur Tansel, Fahriye Çobanoğlu, Özlem Aksoy, Müjde ve Gabi Doenyas, İpek ve Dilek Terzioğlu gibi isimler de katıldı.

“Bir kadının kendisine meme kanseri teşhisi konulduğu anda neler hissedebileceğini tahmin bile edemiyorum. Bedenin üzerindeki denetimini kaybetmek, geleceğine dair derin bir endişe duymak, çevrendeki insanların ilgisini kaybetmekten korkmak, kolay başa çıkılabilecek duygular değil. İşte bu yüzden meme kanseri ile mücadele eden bir kadının en çok sevgiye ihtiyacı olacağını düşünüyorum. Anneannem İlhan, Büyük Teyzem Meral ve Anneannemin Annesi Nadide olmak üzere, ailesinin üç ferdi meme kanserine yenik düşen biri olarak ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda, meşhur pembe kurdeleye kendi yorumumu getirip kalp şeklinde bir kurdele tasarladım. ‘Ben de önemsiyorum’ demek ve Türkiye Meme Vakfı’nı (MEVA) desteklemek için bu projede yer almaktan büyük mutluluk duyuyorum.” diyen Haluk Akakçe’nin bu geceye özel, sınırlı sayıda üretilen “Kalbimi Asla” kurdeleleri, davete katılanlara sunuldu.

Etkinlikte özel bir video çalışması da  sergilenirken, ünlü sanatçı, “Kalbimi Asla” adıyla tasarladığı pembe kurdeleye getirdiği yeni yorum ile meme kanserinde erken teşhisin önemini sadece 1 ay değil, 365 gün boyunca hatırlamamız gerektiğini vurguluyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6