GÖZDEN GÖNÜLE SANAT GALERiSi AÇILDI

gozden gonule sanat galerisi dunyagoz hastanesi tunus caddesi ankara

Gözden Gönüle Sanat Galerisi , 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde değerli resim sanatçısı Kadir Şişginoğlu’nun “Umuda ve Özgürlüğe Güvercin Düşleri” adlı  sergisi ile kapılarını sanatseverlerin ziyaretine açtı. Dünyagöz Tunus içerisinde bulunan Sanat Galerisinin açılışında Dünyagöz Ankara Direktörü Hüseyin Kılavuz’un ev sahipliğini yaptı. Sergiye, aralarında Dünyagöz Operasyonlar Başkanı Bülent Demir, Başbakanlık Müşaviri Hamdi Şengel ve Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı Başkanı Veli Sarıtoprak ile sanat ve cemiyet hayatından birçok önemli isim de katılım gösterdi.

Dünya Sanat Günü kapsamında yeni bir sergiyle kapılarını açan galerinin yeni konuğu, kendi ifadesi ile insanın en kadim dostu ve sanatın en eski imgelerinden biri olan güvercini tualinin ve sanatının ayrılmaz bir parçası haline getiren “Güvercin Düşleri”nin yaratıcısı Akademisyen-Ressam Kadir Şişginoğlu oldu. Seçkin bir davetli kitlesinin katılımıyla ziyarete açılan sergide Türkiye’nin birbirinden değerli sanatçılarını ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Dünyagöz Ankara Direktörü Hüseyin Kılavuz, “Dünyagöz Tunus olarak 7 gün 24 saat sanat ile yaşayan ve kapılarını ziyaretçilerine hiç kapatmayan galerimizde Dünya Sanat Günü gibi önemli ve anlamlı bir günde değerli sanatçımız Kadir Şişginoğlu’nu ağırlamak bizim için büyük bir onur” dedi.

Çoğunluğu tual üzerine akrilik boya ile yapılan 40 kadar eserin yer aldığı Kadir Şişginoğlu’nun “Umuda ve Özgürlüğe Güvercin Düşleri” isimli sergisi 13 Mayıs’a kadar Dünyagöz Sanat Galeri’sinde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.