GÖRKEY ÖZDOĞAN İLE BİRAZ ONDAN BİRAZ BUNDAN

Yazın gelmesiyle birlikte yöneldiğimiz soğuk içeceklerle ilgili favorilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Çoğumuzun hayatında kahvenin yeri büyük. Buna ister; Bir kahvenin 40 yıl hatırı var diyelim ister de yabancı meşhur bir sözde de belirtildiği gibi; Ok, but first coffee! yani öncelik kahve diyelim..

Eğer süte alerjiniz yok ise, ufak bir kalori kaçamağını da göze alıyorsanız süt, şeker, karamel ve kremanın kahve ile buluştuğu karamel frappuccinoyu mutlaka denemelisiniz üstelik sütünüzü laktozsuz, light, soya veya badem sütü gibi sağlıklı hale getirip, şeker tercihinizi de esmer şekerden yana kullanarak kilo alımı korkusunun da önüne geçebilirsiniz.

Çok sevdiğim Carrie Bradshaw’unda favorisi olan Cosmopolitan kokteyli benim de en sevdiğim içeceklerden birisidir. Tabi bunun içerisinde alkol olduğunu belirtmem gerekiyor. Yoğun olarak votka ve portakal likörü kullanılarak hazırlanıyor. Özellikle açık havada ve güzel bir sohbetin yanında bence oldukça havalı bir içecek seçimi!

Son olarak, yazımı evde kolayca hazırlayabileceğiniz, oldukça da faydalı ve benim de çocukken içmekten çok keyif aldığım mini milkshake tarifiyle sonlandırmak istiyorum.

Yine bunun için de süte alerjiniz olmamasi önemli.

Süt ve 1 adet muzu mixerden geçirmeniz ve içine dilerseniz biraz kakao ve buz katarak sunmanız mümkün. Aslında milkshake değil de muzlu süt desek olur tabi ama biz yine de havamızdan ödün vermeyelim..

Sağlıklı, keyifli, dilediğiniz gibi bir yaz geçirmeniz dileğiyle..

Sevgiyle kalın..

Uyarı: Yazarlarımızın yazmış olduğu yazılar kendi uzmanlık alanı ve bilgi birikimlerinin eseridir. Yazıların yaratacağı tüm ekti ve sorumluluk yazarın kendisine aittir. mayatta.com sorumluluk kabul etmemektedir.