FRANSA 14 TEMMUZ KUTLAMASINA 2000 KİŞİ KATILDI

Fransa 14 Temmuz 2019-Ankara-Charles-Fries

Fransa 14 Temmuz Ulusal Bayramı Ankara’da düzenlenen görkemli bir gecede kutlandı.

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries ve eşi Helena Fries’ın ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyona yaklaşık 2000 kişi katıldı.

İki ülke milli marşlarının okunmasıyla başlayan Fransa 14 Temmuz Milli Günü kutlamasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ABD’nin yeni atanan Ankara Büyükelçisi David Satterfield, AB ülkeleri büyükelçileri, diplomatlar ile iş ve sanat dünyasından davetliler katıldı.

Stratejik Ortaklık Mesajı

Resepsiyonda konuşan Büyükelçi Fries, 14 Temmuz kutlamalarına Ankara’da 4. kez ev sahipliği yaptığını kaydederek, Türkiye’nin Fransa için “elzem bir stratejik ortak” olduğunu söyledi. Büyükelçi Fries, “Türkiye’nin, Fransa için ne denli bir müttefik ve elzem bir stratejik ortak olduğunu hatırlatmak isterim. Aynı zor konularla karşı karşıya bulunduğumuzdan birlikte yakinen çalışmaya gerçekten her zamankinden daha çok ihtiyaç duymaktayız” diye konuştu.

Konuşmanın ardından davetliler, Fransız mutfağının lezzetlerini tatma fırsatı buldu. Canlı müzikle devam eden gece dj performans ile devam etti. Müzikler eşliğinde dans pistini dolduran konuklar, gönüllerince dans edip eğlendi. Kutlama, renkli görüntüler eşliğinde geç saatlere kadar devam etti.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10