FERİN BATMAN SAĞLıKLı BESLENME TÜYOLARI VERDİ

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ferin Batman, kadınlarla keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Batman, Bilkent StationBeslenme ve Diyet Uzmanı Ferin Batman, kadınlarla keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Batman, Bilkent Station’da düzenlenen söyleşide  sağlıklı bir yaşamın ve beslenmenin püf noktalarını anlattı.

Ankara cemiyet hayatının tanınmış simaları ve blog yazarları, Beslenme ve Diyet Uzmanı Ferin Batman’ın söyleşisinde bir araya geldi. Bilkent Station’daki buluşmada kadınlara önerilerde bulunan  Batman, “Piyasada sağlıksız diyet önerileri dolaşıyor. Bir bilene danışmadan yaptığınız diyetler sağlığınızı bozabilir” dedi.

MERAK EDİLEN SORULARI YANITLADI

Ankaralı kadınların yoğun katılım gösterdiği etkinlikte davetliler hem bilgilendi, hem de keyifli vakit geçirdi. Ünlü diyetisyenle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşayan konuklar, sağlıklı yaşam hakkında merak ettikleri sorulara da cevap buldu. Soru cevap şeklinde gerçekleşen söyleşide Batman, “Kilo probleminiz varsa, mutlaka bir yerlerde hata yapıyorsunuz. Sağlıklı beslenen insanlarda kilo problemi olmaz. Kendi beslenme disiplininizi oluşturmanız gerekiyor. Herkes kendine uygun diyet yöntemini bulmalı” dedi. Beslenme konusunda kadınlara tüyolar veren ünlü isim, “Öğünlerinize bitkisel protein katın. Bunlar arasında mercimeği ya da kuru baklagilleri sayabiliriz. Baharatlar metabolizmayı hızlandırır.  Baharatlara beslenmenizde yer vermek çok önemli. Tarçın, karanfil, zerdeçalın büyük faydasını görürsünüz. Vitamin ve mineral değerleriniz bozuksa yaptığınız diyetler işe yaramayabilir diyete başlamadan  mutlaka bu testleri yaptırmanız gerekiyor” ifadelerini kullandı.Beslenme ve Diyet Uzmanı Ferin Batman, kadınlarla keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Batman, Bilkent Station