AKIŞ SANAT KOLEKSİYONU TANITILDI

pinar kartal-esin sungur-gonca karakas-feryal gulman-zeynep esen-Fairmont Quasar_istanbul

Contemporary İstanbul’un VIP programı kapsamında yer alan “Akış” konseptli sanat koleksiyonu davetle tanıtıldı.

Koleksiyonun bir bölümü, projenin kreatif direktörü ve sanatçılardan Cüneyt Aksoy rehberliğinde gezildi. Davetliler, “Akış” temalı sanat koleksiyonunu inceleyip bilgi aldıktan sonra kokteyle katıldılar. Davete TEB Faktoring Genel Müdürü Çağatay Baydar, Feryal Gülman, Şah Yaycı, Modacı Sema Topaloğlu, Meltem Kazaz ve Koleksiyoner Selda & Ali Orhun çifti gibi iş, sanat ve cemiyet dünyasından isimler katıldı.

Otelin Genel Müdürü Kai Winkler yaptığı konuşmada: “Koleksiyonumuzun Contemporary Istanbul gibi özel bir sanat etkinliğinin programına dahil olmasından gurur duyuyoruz. Tüm konuklarımıza her an sanatla ve İstanbul’a vurgu yapan eserlerle karşılaşma fırsatı sunmaktan da ayrıca mutluyuz. İçinde bulunduğumuz bölgeyi geliştiren çalışmaları, çağdaş sanat ve tasarım alanlarına olan desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Koleksiyonun sanat yönetimini üstlenen Cubis Art istanbul Kreatif Direktörü Cüneyt Aksoy ise şu bilgileri verdi: “Farklı yapıları sanatla buluşturmak, sanatın sanatseverle karşılaşma sürecine alternatif bir alan ve yeni bir dinamik yaratır. Bu nedenle, Fairmont sanat koleksiyonunun kavramsal çerçevesini ‘Akış’ olarak belirledik ve resim, heykel, seramik, enstalasyon, fotoğraf formundaki eserleri, temanın ortak paydasında yer aldıkları farklı alanlara dair hikayeleriyle, katmanlı bir şekilde kurguladık.”

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6