DEPREMZEDELER YARARINA HEP BiRLiKTE ELELE

Brand invest - Hep Birlikte El Ele-mayatta-25.03.2023

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlara yardım etmek amacıyla Ankara’da düzenlenen etkinliğe şehrin tanınan isimleri katıldı. “ Hep Birlikte El Ele ” adı verilen etkinlik Hilton Oteli’nde gerçekleştirildi.

Sosyal sorumluluk amaçlı kermesten elde edilen gelirin depremzede ailelere gönderileceğini belirten Brand Invest’in sorumlusu Naz Ersoy, çok sayıda satış stantının yer aldığı etkinliğe katılımın yoğun olduğunu ve gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Cemiyet hayatının ünlü isimlerinin de yer aldığı ve iş dünyasının farklı sektörlerin hazır bulunduğu kermesin katılımcıları alışveriş yaparak hayır işinde adeta birbirleriyle yarıştı.

Çocuklar, depremzedeleri bale gösterisiyle andı

“ Hep Birlikte El Ele ” adlı etkinlikte, depremde hayatını kaybedenler anısına ve Türkiye’nin zor günlerine destek amacıyla hazırlanan bir gösteri de gerçekleştirildi.

Multikültürel Spor Okulu bünyesinde yer alan theSTUDIO byMUCSS ekibi, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri, Yunanistan, ABD, Meksika, Brezilya ve Türkiye’den olmak üzere farklı milletlerden öğrenci grubuyla depremde hayatını kaybedenlerin anısına hazırladıkları bale gösterilerini destek için gelen ziyaretçilere sundu. “Kuğuların Ölümü” adlı ilk dans gösterisinde depremde hayatını kaybedenler anıldı. “Kader” adlı gösteri ile Mitolojide yer alan Moira’lar anlatıldı. Mitolojide evrenin ve insan ilişkilerinin koruyucusu olan üç kız kardeş aynı zamanda Kader Tanrıçaları olarak biliniyor. Son gösteride ise “Türkiye’nin Dünü Bugünü ve Yarını”, geçmiş ve bugünlerde yaşanılan acılara çocukların umut ışığı olacağı anlatıldı.

Her dansta başka bir konuya değinmeye çalışan eğitmen Victoria Stalchuk Hatay’lı öğrencisi Alev Bakımlı’nın solosuna da destek oldu.

“Pprojelere devam edeceğiz”

Brand Invest kurucusu Naz Ersoy, “ Hep Birlikte El Ele ” etkinliğine gösterilen yoğun ilgiden çok memnun olduğunu, etkinliğin amacına ulaşması için belirli bir miktar parayı Emel Uslu Atik Eğitim ve Araştırma Vakfı’na bağışladıkları bilgisini söyledi.

Ersoy, Ankara’ya yerleşmeye çalışan 15 depremzede ailenin tespit edilerek vakıf yönetim kurulu ile onların evini ziyaret ettiklerini ve toplanan bağışla ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılamaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.