DEMET AKTAŞ : HAYALLERİM VARSA BEN DE VARIM

Türk pop müziğinin renkli isimlerinden Demet Aktaş o kedi şarkısıyla...

İlk olarak Sezen Aksu coverleriyle tanınan Demet Aktaş kariyeriyle ilgili merak edilenleri okurlarımız için anlattı. İlk albümü “Yol Ver” ile başarılı bir grafik tutturan Güzel Popçu, yeni projelerini ve özel hayatına ait bilinmeyenleri içtenlikle anlattı. 

SEZEN AKSU ŞARKISIYLA İLK KEZ SİZİ TANIDIK. BİRAZ ANLATIR MISINIZ O GÜNLERİ?

Demet Aktaş : “Onu alma Beni Al” şarkısı albümümde yer aldı. Sezen Aksu şarkısı okumak hep hayalimdi. Hayal ettiğim şeyleri gerçekleştirmeyi seviyorum. Ben hayallerimle yaşıyorum. Hayallerim varsa bende varım. Bir gün hayal kuramasam işte o zaman korkmaya başlarım. ilk albümde Ersay Üner, Hakkı Yalçın, Zeyno ve Derya Yılmaz gibi çok değerli müzisyenlerin şarkıları yer aldı.

YENİ SİNGLE ÇALIŞMANIZ “O KEDİ”Yİ ANLATIRMISINIZ?

Demet Aktaş : O kedi benim için yeni bir başlangıç gibi oldu. Tarzım, tavrım çalıştığım insanlar… her şey ilk albümden bambaşka. Çok içime sinen bir şarkıydı. Yine hayal ettiğim bir şey daha gerçekleşti. Ozan Doğulu ile çalıştım. Murad Küçük ile çalıştım. Şarkı ilk olarak Ayşen ve Kemal Şimsekyay’dan bana geldiği an -işte bu- dedim. Herkes çok sevdi şarkıyı.  Ozan Doğulu’nun sihirli parmakları dokununca daha da güzel oldu tabiki 🙂

“O KEDİ” Nerden Çıktı ?

Demet Aktaş : Ayşen’e sormak lazım aslında. Nerden buluyor bu sözleri de nasıl yazıyor! Ama çok bilinen ve herkesin son dönemler ağzına takılmış bir laf oldu. Bizde bu yüzden O Kedi buraya gelecek dedik…

OZAN DOĞULU İLE YOLLARINIZ NASIL KESİŞTİ?

Demet Aktaş : Ozan Doğulu ile çalışmayı çok istiyordum ve vokal koçum Cihan Okan bunu biliyordu. Zaten, Ozan’ın stüdyosuyla benim evim yan yana sayılır. Diğer albümde de Doğulu stüdyosunda çalışmıştık çoğu zaman bir aradaydık. Bu şarkıyı hep beraber yapmaya karar verdik.

MÜZİK PİYASASINI NASIL GÖRÜYORSUNUZ?

Demet Aktaş : Bence müzik piyasası iyiye gitmiyor. Aynı insanları dinlemekten herkes sıkıldı. Birileri emekli olmalı artık. Gerçi kimse ben yaşlandım çekileyim artık demiyor. Böyle nasıl iyiye gidebilirizki.

KENDİNİZİ MÜZİK SEKTÖRÜNÜN İÇİNDE NEREDE GÖRÜYORSUNUZ?

Demet Aktaş : ilk albümde güzel bir çıkış yakaladık. O Kedi single çalışmamızda ise daha da yükseldiğimizi görüyorum. Her on kişiden 8’i O Kedi söylüyor. Bu benim için büyük bir referans oldu. Bir haftada 1 milyon tıklanmayı gördük. Hem de reklamsız. Oyunsuz dolansız.

Sayfalar: 1 2