DAYI; BiR ADAMIN HiKAYESi FiLMiNE GÖRKEMLİ GALA

dayi bir adamin hikayesi gala (2)

Dayı; Bir Adamın Hikayesi filminin galası Kanyon AVM’de yapıldı. Eski bir kabadayının gerçek yaşamından esinlenerek hayata geçirilen filmin galasına iş ve sanat dünyasından birçok isim katıldı.

Çekimlerine 4 yıl önce başlanan filmin yönetmeni Uğur Bayraktar “Ben hayatımda ilk defa senaryo yazdım, yönettim, onu da dijitale vermek istemedim.” Dedi.

“Herkesi sinemaya davet ediyoruz”

Filmin başrol oyuncusu Ufuk Bayraktar, “Herkesi sinemaya davet ediyoruz. Çok emek harcandı. Çok sağlam bir dostluğun, merhamet ve adalet terazisinin bir delikanlıyı nerelere taşıdığını, nasıl bir dostluk yaşadığını, nasıl bir aşkın içinde kaldığını anlattığımız bir film oldu. Tüm insanlarımızı, kardeşlerimizi, büyüklerimizi filmi izlemeye davet ediyoruz.”

Oyuncu Gizem Karaca ise, “Çok keyifli bir süreçti. Gerçekten içinde bulunmaktan çok mutluyum. Kendi adıma ilk defa böyle bir karakter canlandırıyorum.” diye konuştu.

dayi bir adamin hikayesi gala-ugur bayraktar-ufuk bayraktar-gizem karaca(3)
Uğur Bayraktar, Ufuk Bayraktar, Gizem Karaca
Film hakkında

Ubay Film Yapım ve Zyef Film’in ortak yapımı olan “Dayı: Bir Adamın Hikayesi” filminin yönetmenliğini Uğur Bayraktar üstlenirken senaryosunu ise Uğur Bayraktar ve Serkan Öztürk kaleme aldı.

Filmin oyuncu kadrosunda Ufuk Bayraktar, Gizem Karaca, Ahmet Varlı, Beste Bereket, Turgut Tunçalp, Murat Akkoyunlu, Ümit Çırak, Timur Ölkebaş, Fulya Ulvan, Efe Cevahir Bayraktar, Kadir Toprak Karaman, Banu Fotocan, Kemal Başar, Zafer Diper, Okday Korunan, Cem Kurtoğlu, Kemal Topal, Kadir Özdal, Ercan Özdal ve Yaman Çeri gibi isimler yer alıyor.

Çekimleri Adana, Mersin ve İstanbul’da 6 haftada tamamlanan film, haylaz bir çocukluğun ardından İstanbul’a gelen Cevahir’in kabadayılar aleminde yükseliş hikayesini anlatıyor.

Aksiyon ve dram türündeki filmin konusu ise özetle şöyle:

“Cesareti, merhameti ve adalet duygusu daha küçük yaştayken içine yerleşmiş olan kahramanımızın köydeki haylazlıklarından bıkmış olan ailesi, onu çalışması için İstanbul’da kahvehanecilik yapan köylüleri Seyfi’nin yanına gönderirler. Böylece kahramanımız çeşitli olaylar silsilesiyle kabadayılar alemine girecek ve alemdeki zirveye yükseliş hikayesi başlayacaktır.”

dayi bir adamin hikayesi gala Gizem karaca - mayatta
Gizem Karaca