BÜYÜKELÇİ BHATTACHARRAYA VEDA ETTİ

hindistan buyukelcisi Sanjay Bhattacharrya veda resepsiyonu duzenledi-19.01.2020Ankara’daki görev süresi dolan Hindistan Büyükelçisi Sanjay Bhattacharrya ve eşi Ranu Bhattacharrya veda resepsiyonu verdi.

Gecede modacı Ahmet Özceyhan’ın ‘Hint Rüyası’ isimli koleksiyonunun sunumu yapıldı.

1 buçuk yıl Ankara’da görev yapan Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharrya ve eşi Ranu Bhattacharrya veda resepsiyonu verdi. Geceye büyükelçiler, işinsanları ve cemiyet hayatından isimler katıldı. Büyükelçi Bhattacharrya, Türkiye’de görev yaptığı süre boyunca başta ticaret olmak üzere tüm alanlarda iki ülke ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlamak için çalıştığını belirtti. Türkiye ve Hindistan arasındaki işbirliğinin gelecekte de devam edeceğinin altını çizen Bhattacharrya, iki ülkenin de zengin kültürü ve potansiyeli bulunduğunu aktardı.

Hindistan Rüyası Defilesi

Resepsiyonda modacı Ahmet Özceyhan’ın Hint Rüyası adını verdiği koleksiyonu sergilendi. Koleksiyonda, Hindistan’ın Uttar Pradesh ve Batı Bengal eyaletlerinden getirilen ince dokunmuş ipek kumaşlar üzerine altın ve gümüş ipliklerle oluşturulmuş renkli Hint motiflerini içeren tasarımlar yer aldı. Geleneksel Hint giysisi ‘Sari’nin yeniden yorumlandığı koleksiyon büyük beğeni topladı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9