BÜYÜKELÇİ MORRİS BURSİYERLERİ AĞIRLADI

chevening bursiyerleri buyukelci jill morris (1)

Birleşik Krallık tarafından başarılı öğrencilere sağlanan Chevening Bursu her yıl bir çok ülkeden başarılı gençlere veriliyor. Türkiye’den burs almaya hak kazanan ve eğitimlerini başarı ile tamamlayıp Türkiye’ye dönen mezunlar Büyükelçilik konutunda kabul eden Büyükelçi Jill Morris bir konuşma yaptı.
Morris, 1988 yılından bu yana Türkiye’de devam eden Chevening Programı’nın 2 binden fazla mezunu ile Avrupa’nın en büyük mezun ağına sahip olduğunun altını çizerek şunları söyledi: “Chevening Programı, Birleşik Krallık Hükümeti’nin en prestijli burs programıdır. Geleceğin liderlerine 1983’ten beri Birleşik Krallık’ta okumak için eşsiz fırsat sunan Chevening’in bu yıl programın açıklanmasının üzerinden geçen 40’ıncı yıl dönümünü kutluyoruz. Geride kalan 40 yılda, Birleşik Krallık ile Türkiye arasında daha yakın ve güçlü bağlar geliştirdik. Chevening Program’ının dünya çapında 55 binden fazla mezunu var ve bu etkileşimli mezun ağımız Birleşik Krallık’ın küresel büyükelçileri olarak programımızı tanıtmayı sürdürüyorlar.”
Konuşmanın ardından ev sahibi Büyükelçi Morris  öğrencilere sertifikalarını verdi. Daha sonra bursiyerlerle fotoğraf çektiren büyükelçi, konuklarını kokteyle davet etti.