BURSLU ÖĞRENCİLER İÇİN BİSİKLETLE PARİS’E

arman-buldac-dincer-erozan-bisikletle-parise-yolculukArman Buldaç ile Dinçer Erozan 40 gün-3365 Km pedal çevirerek burslu öğrencilere destek olmak istiyor.

Arman Buldaç ve Dinçer Özoran İstanbul’dan Paris’e bisikletle yolculuğa çıktı. Amaçları Galatasaray Üniversitesi’nde burslu eğitim gören öğrencilere destek sağlamak. 40 gün boyunca 3365 Km pedal çeviren Arman Buldaç ile Dinçer Özoran, burslu öğrenciler için çıktıkları bu yolculukta çok fazla destek görememekten şikayetçi. İki bisikletçi gerçekleştirdikleri bu proje için Galatasaray Egitim Vakfı’na bağış toplamak istiyor.

Her gün yaklaşık 100 Km pedal çeviren iki bisikletçi, www.npedal.com adresinde yolculuklarıyla ilgili detayları paylaşıyorlar. Kamp yaparak veya bir internet platformundan buluştukları ailelerin evinde misafir olarak, dinlenme, yemek ve diğer ihtiyaçlarını karşılayan Arman Buldaç ile Dinçer Özoran’ın yolculuğu 22 Ekim’de Paris’te son bulacak.

Bisikletçiler, daha önce Avrupa’yı bisikletle gezenlerin tavsiyeleriyle bir rota oluşturup 4 Eylül’de Galatasaray Üniversitesi’nden yola çıktı. 7 Eylül’de İpsala Sınır Kapısı’ndan çıkarak Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna-Hersek, Hırvatistan ve Slovenya’dan geçti. Şimdi ise İtalya’dalar. Torino ve Alp Dağlar’ını geçtikten sonra Paris’e ulaşacak olan Arman Buldaç ile Dinçer Özoran, aynı zamanda bisiklete ve gezmeye olan tutkularını bir araya getirdikleri için de mutluluk duyuyor.

Yol bisikletleri ve bisikletçiler için özel olarak üretilen ultra hafif ekipmanların kullanıldığı yolculukta en çok zorlayan etmen ise hava şartları. Konaklamak için kamp yapacakları zamanlarda, kamp yeri bulmakta zorlandıklarını belirten iki bisikletçi, kampı kurarken harcadıkları çabayı da ‘çok can sıkıcı’ olarak anlatıyor.

Arman Buldaç ve Dinçer Özoran yolculukları için: “Bunca yıldır uzaktan bakıp gitmek istediğimiz harika şehirleri bisikletle gezebildiğimiz için, Makedonya’nın büyülü doğasının içinden, Karadağ’ın görkemli dağlarından, Hırvatistan’ın bitmeyen sahillerinden bisikletle geçebildiğimiz için bu zorlukları çok da önemsemiyoruz. Pedal çevirebildiğimiz sürece mutluyuz ve sadece yola çıkma amacımıza destek bekliyoruz” dedi.