AÇIK LABiRENT SERGİSİ BODRUM BODRUM KIYI EVLERi’NDE

bodrum bodrum kiyi evleri acik labirent sergisi-bilgili holding ceo sinan temo-sevil bilgili-mayatta-10.08.2022Yalıkavak Tilkicik Koyu’nda yer alan Bodrum Bodrum Kıyı Evleri’nde Açık Labirent isimli grup sergisinin açılışı sebebiyle davet düzenlendi.

Bodrum Bodrum Kıyı Evleri  genç kuşak galerici ve sanatçıları konuk etti. Bilgili Holding’in ev sahipliğinde, Öktem Aykut Sanat Galerisi’nin düzenlediği Açık Labirent sergisinde 7 sanatçının eserleri Bodrumlu sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Bilgili Holding CEO’su Sinan Temo, Bilgili Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sevil Bilgili, Bilgili Holding COO Bora Ercantürk, Bilgili Holding Kültür ve Sanat  Projeleri Yöneticisi Begüm Güney ve Öktem Aykut Galerisi kurucularından Doğa Öktem’in yer aldığı serginin açılış davetine; Şule Argüder, Özge Sander, Aysel Akçay, Beril Akçay, Gilman Karadeniz, Burcu Şendir, Can Helvacıoğlu, Dori Baruh ve Virna Baruh gibi isimler katıldı.

Öktem Aykut sanat galerisi sanatçıları Eymen Aktel, Stijn Ank, Koray Ariş, Ceylan Dökmen, Yasemin Öncü, Mesut Öztürk ve Begüm Yamanlar’ın eserlerinin yer aldığı serginin temasını, serginin açılışının yapıldığı mekana özel alanlar oluşturdu.

Asyatik ve Türk geleneksel sanatlarına yakın bir soyutlama ve temsil dili kullandığı resim, heykel, gravür ve seramik eserleri üreten genç nesil sanatçılardan Eymen Aktel’i de Bodrum Bodrum Kıyı Evleri yeni hayata geçirdiği sanat konuk residence programında ağırladı. Yaz başından itibaren Bodrum Bodrum Kıyı Evleri’nde çalışma yapan sanatçının burada ürettiği eserleri de sergide gösterildi.

Bodrum Bodrum Kıyı Evlerinin hemen girişinde yer alan galeri alanı, genç sanatçılar Eymen Aktel ve Yasemin Öncü’nün, Açık Labirent için yeni ürettikleri eserlere ev sahipliği yapıyor. Galerinin iç mekanında Aktel’in çömlek boyamaları ve Öncü’nün labirent temasını işlediği tuval eserlerine, Begüm Yamanlar’ın fotoğraf üçlemesi ve Mesut Öztürk’ün seramik yapıtları eşlik ediyor.

Galeri alanının bahçesinde ise, Ceylan Dökmen’in Açık Labirent için ürettiği eserleri ile birlikte Belçikalı sanatçı Stijn Ank’ın ve usta heykeltraş Koray Ariş’in yapıtları birlikte görülebilir.