BiKAP BU YIL ADAÇ İÇİN DÜZENLENDİ

Bikap alisveris senligi 2022-pervin ersoy-mehtap ozdogan-bilge kuru-mayatta-03.03.2022
Başarılı İş Kadınları Platformu’nun (BİKAP ) alışveriş şenliği bu yıl Adalet Çalışanları Birliği Eğitim Kültür ve Sanat Derneği (ADAÇ)’a destek amacıyla düzenlendi. Modacı Hakan Akkaya’nın tasarımları cezaevlerinde bulunan kadın mahkumların emeğiyle dikilip satışa sunuldu.

BIKAP alışveriş şenliğinde ev sahipliğini BiKAP kurucusu Bilge Kuru ve Mehtap Özdoğan üstlendi. JWMarriott Ankara Otel’deki etkinliğe Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören’in eşi Revna Demirören’in yanı sıra Ankara ve İstanbul cemiyet hayatının tanınan isimleri katıldı. Modacı Hakan Akkaya’nın cezaevi mahkumlarıyla birlikte yaptığı koleksiyon şenlikte sergilendi. Giyimden aksesuara, ev dekorasyon ürünlerinden kozmetiğe, mücevherden organik gıda ürünlerine kadar birçok farklı ürün ziyaretçilerle buluştu.

KADINLARIN KATKISI ÇOK KIYMETLİ

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören’in eşi Revna Demirören Kadınlar Günü haftasında böyle bir etkinlikte bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. Demirören, alışveriş şenliğinde tasarımları yer alan kadın mahkumların ürünleriyle ilgili olarak da, “Manevi değeri çok büyük. Kadın mahkumların katkısı çok kıymetli” dedi.  

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, pandemi nedeniyle bu tarz etkinliklerden uzak kaldıklarını belirtti. “Eski günlerimizi özledik” diyen Ersoy, “Kadın dayanışması ön planda. Kadınlarımızın ürettiklerini sergilediği stantları var” diye konuştu.

TÜM CEZAEVLERİNE YAYILACAK

Modacı Hakan Akkaya, Türkiye’nin dört bir yanındaki cezaevlerindeki mahkumların katkısı ile oluşturduğu koleksiyonu hakkında şu bilgileri verdi: “Koleksiyonun tasarımı bana ait, tüm uygulamayı ise onlar yaptı. Yoğun bir çalışma ile kısa sürede hazırladık. Biz bunu Türkiye’deki tüm hapishanelerde yapacağız. İnsanların hayata geri kazandırılması ve gelir edebilmeleri için tamamen gönüllü olarak yapıyoruz.”

Etkinliğin ev sahibi Mehtap Özdoğan da, “Biz her zaman kadın girişimcilerin desteklenmesi için çalışmalarımızı yapıyoruz” dedi. Bikap kurucusu Bilge Kuru ise alışveriş şenliğini her yıl farklı bir sivil toplum kuruluşu için yaptıklarını belirterek, kadınlara fon sağladıklarını aktardı.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cemiyet ve Yaşam Haberleri (@mayattamagazin)’in paylaştığı bir gönderi