SÜLEYMAN SEBA VEFAT ETTİ

Süleyman Seba vefat etti

Beşiktaş’ın efsane başkanı Süleyman Seba hayata veda etti.

Uzun zamandır Amerikan Hastanesi’nde tedavi gören Seba 15 Ağustos Cuma günü Vodafone Arena Stadı’nda düzenlenecek cenaze töreninin ardından Feriköy Mezarlığı’na defnedilecek.

5 Nisan 1926 doğumlu olan, BJK onursal başkanı Süleyman Seba 88 yaşında vefat etti.  Uzun süredir sağlık sorunları sebebiyle hastanede yatan Seba’nın doktorları bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi: “ 4 Mart 2014 tarihinden bu yana kronik hastalığı nedeniyle hastanemizde takip ve tedavi edilmekte olan Sayın Süleyman Seba saat 20:37’de hayatını kaybetmiştir” ifadelerine yer verildi.

Süleyman Seba’nın vefat haberin alan kulüp yöneticileri ve Beşiktaş taraftarları Amerikan Hastanesi’nin önüne geldi. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Serdar Bilgili, Murat Aksu, Haluk Özgerçek, Anıl Cansızoğlu ve Mete Bozkurt hastaneye gelen isimler arasındaydı.

FEYYAZ UÇAR’IN 2 ŞUBAT 2014’TE SÜLEYMAN SEBA’YA YAZDIĞI MEKTUP 

Ayda yılda bir gelirdi. Yeter de artardı bu geliş. Hepimizi karşısına alır, lafını ortaya söylerdi. Unutulmayacak sözler miydi yoksa onun sözleri mi unutulmazdı, anlamazdık. Sık değiştirmediği kahverengi ceketinin üst cebindeki mendili hep biz kirletirdik. ya akan burnumuzu ya da kaçan gollerin ardında döktüğümüz gözyaşlarımızı silerdi o mendil. Çocuktuk işte… ama büyük başkan bizi adam yerine koyar o şanlı formayı ısrarla bize giydirirdi. Adalelerimiz gözüksün diye kısa tuttuğumuz şortumuzu ve malzemeci Ahmet abimizden “ne eeedecen” deyip verdiği tozlukları giyip, çivili kramponlarımızı da yandan bağladığımızda hakikaten koca adamlar gibi dururduk. Aslında bizi adam yapan o formaydı. “Şeyini şey yaptınız” dediğinde biz neyi kastettiğini bilirdik. Lafını kısa keser, söylediğini de unutmazdı. Belki de hiçbir şeyi unutmadığı için unutulmaz olacak sayın Seba. Ekranı da pek sevmezdi. Ne önünü ne de arkasını. Onu yazmak o kadar zor ki… niye ki bu çabam? Onu altın harflerle yazan tarihten daha iyi anlatamam ki… Ben, Metin-Ali’nin Feyyaz’ı, Rıza’nın ön direk takipçisi, Şifo’nun pas duvarı, Les Ferdinand’ın çapraz koşucusu, Samet abinin kibarı ben… Seni o aramıza giren herkesten çok seviyorum ve biliyorum ki sende bu başına buyruk, inatçı evladını seviyorsun… Gitme büyük başkan sakın gitme… Çünkü ben sana gelemedim…