BAŞKENT ARTFEST BAŞLADI

‘Çağdaş Sanatta Anadolu Yansımaları’ temasıyla düzenlenen Başkent Art Fest, Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde başladı. 50’ye yakın sanatçının katıldığı Festivalde söyleşiler, performanslar ve konserler sanatseverlerle buluşacak. 

Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde 20 Ocak’a kadar devam edecek olan festivalin açılışına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’un yanı sıra çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı. Bakan Yardımcısı Yavuz, konuşmasında festivalin Ankara kültür ve sanat hayatına önemli bir katkı sağlayacağını ve zengin bir içeriğe sahip olduğunu belirtti. Festivali gezen Bakan Yardımcısı Yavuz, Mutlu Başkaya ve Kim Yoong Moon tarafından gerçekleştirilen seramik performansına da katıldı. 

Küratör Siret Uyanık’ın koordinatörlüğünde düzenlenen festival kapsamında resim, heykel ve seramik alanlarında, alanında isim yapmış sanatçıların eserleri yer alıyor. Devlet Opera ve Balesi’nin de bir konser vereceği festivalde canlı sanat performansları, enstalasyonlar, sanatçı söyleşileri de gerçekleşecek.