AY’A İNİŞİN 50. YILINA ÖZEL DAVET

omega saat-aya inisin 50 yili-bodrum-selen selvi-27.07.2019OMEGA, Ay’a inişin 50. Yılını ve yeni saatinin lansmanını Bodrum’da kutladı.

Mert Ünlü, Anıl Köprülü ve Cem Kirazcı ev sahipliğinde gerçekleşen davete, İstanbul ve Ankara cemiyet hayatının tanınan isimleri katıldı.

Ay’da kullanılan ilk saat olma özelliğini taşıyan Omega, insanoğlunun Ay’a ilk ayak basışının 50. Yıldönümünü Bodrum’da gerçekleştirilen çok özel bir davetle kutladı. Mert Ünlü, Anıl Köprülü ve Cem Kirazcı ev sahipliğinde gerçekleşen davete; Burcu- Emre Ziyal, Elif İnci Aras, Ecem- Cenk Öztanık, Işıl- Rüştü Reçber, Nuray Fenercioğlu, Rabia Kurşun, Ayşe Burcu- Ali İhsan Kaya, Songül- Tuncay Aşçı, Burcu Hazinedaroğlu, Fatih Ürek, Gilman Karadeniz ,Arzu Kunt, Melis- Burak Hatipoğlu, Aysel- Beril Akçay, Ayşegül Kayabay, Özlem Yıldız, Petek Ertüre, Murat Ektiren, Birim Bayraktar, Arzu Demirer, Beril Paköz , Cihan Şensözlü, Efe- Çağla Bezci, Derya Ayaydın, Burcu Şendir, Ekrem Cevheroğlu, Gizem Arabacıoğlu, Murat Cevahiroğlu, Gül Ergi, Murat Cevahir, Güniz İyianlar, Pınar Ayaydın- Murat Talay, Rashad Mammadov- Günel Mammadova, Nastassia Jacober, Vedat Alaton, Jülide Berkman, İpek- Berk Köse gibi ünlü isimler katıldı.

Konuklar, sadece 1014 adet üretilen Speedmaster Apollo 11 50th Anniversary Moonshine™ Gold Limited Edition saati ve Ay’a inişin 50. yıldönümünün unutulmaz anılarını yakından incelerken, gecenin geç saatlerine kadar süren canlı müzik ile eğlendiler.

Ay’a yolculuğun 50. yılı şerefine Omega, 18 ayar Moonshine™ altından 42 mm’lik yeni Speedmaster modelini tanıttı. Bu çok özel yeni alaşım, geleneksel sarı altına göre daha mat bir tona ve zamanla solmaya karşı da daha yüksek dirence sahip. Ay yolculuğu tarihiyle dop olan yeni tasarımda modern malzemeler ve üstün yeni mekanizma kullanılıyor: OMEGA Master Chronometer Calibre 3861. Manuel OMEGA Co-Axial eşapmanlı mekanizmada Moonshine™ altın kaplamalı ana plaka ve köprülerin yanı sıra bordo renkli göstergeler yer alıyor.

21 Haziran 1969’da insanoğlu ilk defa Ay’ın yüzeyinde yürüdüğü zaman, Ay’da yürüyüşleri sadece iki buçuk saat sürdü ama başarıları uzay keşfi tarihinde belirgin bir iz bıraktı. İşte o ikonik anda OMEGA Speedmaster Professional, Ay’da takılan ilk saat oldu.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8